Ustawienia

Ocena 0/5

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego

o g ł a s z a

pierwszy ustny przetarg na dzierżawę nieruchomości stanowiącej część działki Nr 203 o pow. 106 m2, użytek B, obręb geodezyjny 0002, przeznaczonej na cele upraw ogrodowych, położonej w Nowym Dworze Gdańskim przy ul. Kościuszki, ograniczony do mieszkańców budynków położonych przy ulicy Kościuszki 16, 18, 20, ul. Żeromskiego 21, ul. Broniewskiego 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17 w Nowym Dworze Gdańskim na czas oznaczony 3 lata. Dla w/w nieruchomości w Sądzie Rejonowym w Malborku - IX Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Nowym Dworze Gdańskim prowadzona jest księga wieczysta KW GD2M/00061717/0.

Nieruchomość wolna jest od obciążeń i zobowiązań.

Przetarg ogranicza się z uwagi na to, że część działki przeznaczona do przetargu położona jest  w bezpośrednim sąsiedztwie wyżej wskazanych nieruchomości.

W Planie Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Nowy Dwór Gdański teren ten stanowi „teren zabudowy mieszanej”.

Cena wywoławcza rocznego czynszu dzierżawnego wynosi 95,40 zł.

Wadium wynosi 20% ceny wywoławczej tj. 19,08 zł.

Do ceny osiągniętej w przetargu doliczony zostanie należny podatek VAT w wysokości 23%.

Każdy uczestnik przetargu musi zaoferować cenę wyższą od wywoławczej z tym,
że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1% ceny wywoławczej z zaokrągleniem w górę  do pełnych dziesiątek złotych.

Czynsz dzierżawny płatny będzie w terminie do 1-go października każdego roku począwszy
od roku 2024 i będzie wzrastał od 1 stycznia każdego roku począwszy od 2025 r.
o średnioroczny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych za rok poprzedni ogłaszany przez GUS.

Pierwszy ustny ograniczony przetarg odbędzie się 11 czerwca 2024 r. o godz. 1000
w Urzędzie Miejskim w Nowym Dworze Gdańskim w siedzibie Referatu Majątku Komunalnego przy ul. Wejhera 5A .

Warunkiem wzięcia udziału w przetargu jest wpłacenie wadium na konto Urzędu Miejskiego w Nowy Dwór Gdański w Żuławskim Banku Spółdzielczym w Nowym Dworze Gdańskim
nr 89 8306 0003 0000 8006 2000 0040 w taki sposób aby wpłata była na koncie Urzędu najpóźniej w dniu 7 czerwca 2024 r.

Wpłacenie wadium równoznaczne jest z zapoznaniem się i akceptacją zarządzenia w sprawie  dzierżawy nieruchomości, treści ogłoszenia o przetargu, warunków i przedmiotu przetargu, stanu prawnego i faktycznego przedmiotu przetargu, rozporządzenia Rady Ministrów z dnia
14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań
na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2014r. poz. 1490 z późn. zm) oraz regulaminu przeprowadzania przetargów na sprzedaż, dzierżawę, najem lub oddanie w użytkowanie wieczyste nieruchomości stanowiących własność Gminy Nowy Dwór Gdański oraz przeprowadzania rokowań, zamieszczonego na stronie https://bip.miastonowydwor.pl/190-przetargi-inne.html

W przetargu mogą brać udział osoby zamieszkujące w budynkach położonych przy ulicy Kościuszki 16, 18, 20, ul. Żeromskiego 21, ul. Broniewskiego 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17
w Nowym Dworze Gdańskim, jeżeli wpłacą wadium w określonym terminie i wysokości. Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet czynszu dzierżawnego, a ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od zawarcia umowy. Wadium zostanie zwrócone uczestnikom, którzy przetargu nie wygrali, najpóźniej trzeciego dnia po rozstrzygnięciu przetargu.

Nieruchomość można oglądać w dni robocze w godzinach 8 00 – 14 00, po wcześniejszym ustaleniu terminu z pracownikiem Referatu Majątku Komunalnego.

Dodatkowych informacji o przedmiocie licytacji oraz regulaminie przetargu udziela się
w Urzędzie Miejskim w Nowym Dworze Gdańskim w siedzibie Referatu Majątku Komunalnego przy ul. Wejhera 5A, tel. (55) 625 77 81.

Zastrzega się prawo unieważnienia przetargu z uzasadnionych przyczyn.

Ogłoszenie zamieszczono na stronach internetowych www.bip.miastonowydwor.pl, http://miastonowydwor.pl oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim, ul. Wejhera 3.

Nowy Dwór Gdański, dnia 08.05.2024r.