Nowy Dwór Gdański
Powróć do: Goście

Trasy rowerowe

Na terenie miasta znajduje się sieć ścieżek rowerowych, co znacznie usprawnia poruszanie siępo największych ulicach. Wokolicach dworca PKS znajduje się wiata na 50 rowerów. Jest to zachęta, aby docierać do Nowego Dworu Gdańskiego rowerem, a następnie przemieszczać się do Trójmiasta lub Elbląga za pomocą transportu publicznego.

Nowego Dworu Gdańskiego łatwo rowerem dotrzeć w inne części Żuław. Mowa tu chociażby o wsi Tuja położonej niedaleko rzeki Święta, która jest częścią Tugi. Do wsi dojeżdżamy asfaltową drogą rowerową wybudowaną w ciągu dawnej linii kolei wąskotorowej. Ta krótka wycieczka może być atrakcyjną propozycją zarówno dla mieszkańców jak i przyjezdnych fanów jednośladów. Trasa w ciekawy sposób charakteryzuje bowiem specyfikę żuławskiego krajobrazu. Nie brakuje też zabytków. W Tui obejrzeć można okazały gotycki kościół. 

Inną atrakcyjną trasą jest ta z Nowego Dworu  Gdańskiego do Żelichowa. Jest to odcinek, na którym oprócz malowniczego krajobrazu, zobaczymy cmentarz mennonicki, zabytkową cerkiew i zabytkowy dom podcieniowy, w którym znajduje się gospoda, oferująca żuławskie tradycyjne potrawy. Po zakończeniu realizacji przez Gminę Stegna ich inwestycji rowerowych, zyskamy bezpieczne połączenie rowerowe między obiema gminami i z Żelichowa  bez problemu będziemy mogli dotrzeć na Mierzeję Wiślaną.

Dla tych, którzy wolą dłuższe wyprawy, polecamy trasę Nowy Dwór Gdański-Kmiecin-Solnica-Jazowa-Kępki, która wjedzie przez wydzielony pas po starej S7. 

W gminie  są również Miejsca dla Obsługi Rowerzystów, które powstały  w Nowym Dworze Gdańskim, ul.Portowa i w Solnicy.

INNE TRASY ROWEROWE W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM - KLIKNIJ 

Fot. K.Falk, K.Dyl

mapa trasy rowerowe