Nowy Dwór Gdański
Powróć do: Projekty

Trasy rowerowe w Gminie

ŚCIEŻKI I TRASY ROWEROWE 

Nowe ścieżki i trasy rowerowe w naszej gminie! Rowerem do Żelichowa, Kmiecina, Jazowej, Kępek i miejscowości Tuja.  Portowa, Warszawska, Drzymały, Chrobrego, Sienkiewicza, Krótka, Cmentarna  z nowymi ciągami pieszo-rowerowymi. Wszystko dzięki złożeniu wniosków o dofinansowanie dwóch projektów partnerskich, w których byliśmy liderami  – „Pomorskie Trasy Rowerowe – Rowerem przez Żuławy” oraz „Budowa węzła integracyjnego Nowy Dwór Gdański wraz z trasami dojazdowymi”.

Pierwszy projekt zakładał m.in. powstanie trasy rowerowej do granic z Gminą Stegna przez Żelichowo ( mosty, wały ) przez ul. Portową wraz z połączeniem z istniejącą ścieżką na ul.Morskiej, przez ul. Warszawską ( budowa ścieżek w stronę Polo Marketu, ul. Tczewskiej i w stronę Kmiecina),  budowa ścieżek z Kmiecina do DK7 i następnie wzdłuż DK7 do Jazowej i od Jazowej do Kępek.

Drugi projekt zakładał  m.in. utworzenie ciągu pieszo-rowerowego w Nowym Dworze Gdańskim przez ul.Drzymały, Chrobrego, Sienkiewicza, Krótką do ul.Warszawskiej. Budowę ciągu pieszo-rowerowego na ul.Tczewskiej i ul.Cmentarnej, a następnie  ścieżki rowerowej przez dawne torowisko kolei wąskotorowej w kierunku miejscowości Tuja. Wybudowaliśmy również parking dla rowerów w bezpośrednim sąsiedztwie dworca autobusowego w Nowym Dworze Gdańskim - 50 miejsc.