WIZYTA W CZESKIM MIEŚCIE PARTNERSKIM

Po raz kolejny gimnazjaliści z naszej gminy wzięli udział  ( 6-9 kwietnia ) wraz z delegacją na czele z Burmistrzem Jackiem Michalskim i Przewodniczącym RM Wojciechem Krawczykiem  w Sportowym Spotkaniu Miast Partnerskich w Velce nad Velićkou w Czechach.  Podczas wizyty, nasza młodzież  uczestniczyła w zmaganiach sportowych w unihokeja z czeskimi  rówieśnikami. W rywalizacji dziewcząt mieliśmy dwie drużyny. Jedna reprezentacja Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi - opiekun Łukasz Panek, druga połączona drużyna z ZSP Kmiecina i ZSP Marzęcino, którą opiekował się  Grzegorz Kos. Dziewczyny obroniły tytuł i zajęły pierwsze miejsce !

Drużynę chłopców stanowiła reprezentacja Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Nowym Dworze Gdańskim, ZSP Kmiecin i ZSP Marzęcino - opiekunowie Grzegorz Kos i Łukasz Panek. Chłopacy również stanęli na wysokości zadania. Nie zabrakło także tradycyjnej rywalizacji dorosłych przedstawicieli delegacji.

Podczas wyjazdu przedstawiciele  naszej gminy  odwiedzili Urząd Gminy w Velce nad Velickou, gdzie odbyła się rozmowa ze starostą Velki. Odwiedzono także skansen w Stražnicy i  basen w Uherskie Hradište.

W wolnym czasie wszyscy weszli na Wielką Jaworzynę - najwyższy szczyt Białych Karpat. Mieszkańcy Velki nad Velickou przygotowali naukę lokalnych tańców, które cieszyły się zainteresowaniem młodzieży. Na pożegnanie, przedstawiciele obu miast wymienili się upominkami nawiązującymi do ich regionu. Dziękujemy !