ODWIEDZILI NAS PRZEDSTAWICIELE Z MIASTA PARTNERSKIEGO SWIETŁYJ

Odwiedzili nas przedstawiciele z miasta partnerskiego Swietłyj w Federacji Rosyjskiej. Oprócz dwustronnych rozmów, delegacja rosyjska oraz przedstawiciele naszej gminy złożyli kwiaty na  cmentarzu Armii Radzieckiej w Kmiecinie. W swoim wystąpieniu, Burmistrz Jacek Michalski powiedział;

" Składamy symboliczne kwiaty dla uczczenia pamięci żołnierzy radzieckich, którzy polegli na żuławskiej ziemi. Stoimy nad grobami ludzi, którzy zginęli daleko od domu i najbliższych. Odeszli na wieczną wartę.Życzę nam, aby w imię pamięci o tych wszystkich, którzy zginęli tragicznie, trwał pokój między Polską a Rosją. "

Szefem delegacji rosyjskiej był Przewodniczący Rady Deputowanych Siergiej Biewz. Gminę Nowy Dwór Gdański reprezentował Burmistrz Jacek Michalski, Zastępca Burmistrza Tomasz Szczepański, Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Krawczyk oraz pracownicy Urzędu.