SPORTOWE SPOTKANIE MIAST PARTNERSKICH. SUKCES NOWODWORZAN  

A A A

Przez dwa dni (18 i 19 marca br.) przebywała w Nowym Dworze Gdańskim delegacja sportowa z partnerskiego miasta Swietłyj w Rosji. Swietłowczanie byli gośćmi Żuławskiego Towarzystwa Sportowego, które z okazji wizyty zorganizowało Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej chłopców, rocznik 2006.

Zmierzyły się w nim dwie drużyny reprezentujące Dziecięco – Młodzieżową Sportową Szkołę Olimpijskiej Rezerwy w Swietłyj oraz dwa zespoły LKS Żuławy.

Turniej zakończył się zwycięstwem podopiecznych Adama Wypycha. Zespół LKS Żuławy Zielone w decydującym o zwycięstwie w turnieju meczu wygrał po zaciętej walce z drużyną DJUSSZ I  Swietłyj 3:2. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna LKS Żuławy Białe, a na czwartym miejscu uplasowała się ekipa DJUSSZ II.

Po zakończeniu turnieju oraz rozdaniu nagród i upominków młodzi swietłowczanie wraz ze swoimi opiekunami odbyli spacer po naszym mieście, odwiedzając Skwer Miast Partnerskich, a następnie udali się do Kmiecina, gdzie złożyli symboliczną wiązankę kwiatów na miejscowym pomniku.

Wyniki gier:

LKS Żuławy Białe – LKS Żuławy Zielone      0:5 

DJUSSZ I Swietłyj -DJUSSZ II  Swietłyj     7:0

LKS Żuławy Białe - DJUSSZ  I                        1:2

LKS Żuławy Zielone – DJUSSZ II                  9:2

LKS Żuławy Białe – DJUSSZ II                      6:0

LKS Żuławy Zielone – DJUSSZ                      3:2

Tabela

  1.   LKS Żuławy Zielone   3       9       17:4
  2.  DJUSSZ II Swietłyj     3       0       2:22 
  3. DJUSSZ I Swietłyj      3       6       11:4
  4. LKS Żuławy Białe       3       3       7:7