NASTARSZA CALINECZKA POJAWI SIĘ NA ŻUŁAWACH  

A A A

 "Historia Calineczki", opowieść o dziewczynce nie większej od motyla, jest na scenach całego świata już od 22 lat! 12 maja zawędruje na scenę Żuławskiego Ośrodka Kultury.

Aktorzy otwierają przed publicznością zaczarowaną książkę, a z niej wyłaniają się bohaterowie Andersena. Tak zaczyna się opowieść o maleńkiej dziewczynce. Spektakl został zrealizowany w bardzo lubianej przez dzieci konwencji teatralnej – ukazuje w jak najbardziej realnym kształcie to, co się wydaje być nierealne. Ożywają bohaterowie, ożywa las, jezioro i zaczarowany ogród. Calineczka przeżywa w tym otoczeniu wiele niesamowitych przygód. Wreszcie spotyka swego księcia pochodzącego z tego, co ona świata i zostaje z nim na zawsze.

"Historia Calineczki" to ciepła opowieść z piękną scenografią i piosenkami, które tworzą bajkową aurę.

Brak informacji, by w jakimkolwiek teatrze w Polsce grano tak długo jeden spektakl. Co istotne, "Calineczka" nadal grana jest niemal w ten sam sposób, co 22 lata temu, z wykorzystaniem tych samych dekoracji. Premiera odbyła się 24 stycznia 1994. Spektakl wystawiono już ponad 600 razy, a obejrzało go prawie 100 tys. widzów w kilku krajach. Przez 20 lat spektakl prezentowany był m.in. kilkakrotnie w Niemczech i na Międzynarodowych Dniach Teatrów Lalek w austriackim Mistelbach.

 

Historia Calineczki, Teatr Baj Pomorski

Piątek, 12 maja 2017, godz. 10.00 i 17.00

Bilety: 15 zł

Spektakl dla dzieci w wieku 4-9 lat

Czas trwania ok. 70 min z krótką przerwą