Rozgrywki sportowe

BŁĘKITNI KMIECIN ODDALAJĄ SIĘ OD AWANSU DO V LIGI

data Czwartek, 25 maja 2017

Dział: Rozgrywki sportowe

W kolejnym meczu na szczycie 7 maja br. spotkały się zespoły zajmujące dwa pierwsze miejsca w tabeli klasy A. Gospodarze podejmowali zespół Spójni Sadlinki. Niestety waga meczu   sparaliżowała zespół Roberta Bartosińskiego. Piłkarze Spójni zdobyli bramkę już w 7 minucie gry i jak się później okazało była to bramka, która przyniosła gościom zwycięstwo oraz pozycje lidera tabeli klasy A.

Po przerwie między rundowej tenisiści wznowili  trzecioligowe rozgrywki w miesiącu styczniu 2017 roku meczem z Eurocapital 24 ATS II MT Gdańsk.

Po wyczerpującej rundzie jesiennej – ostatni mecz rozegrano 20 listopada- nastąpił zasłużony odpoczynek. Trener zarządził roztrenowanie oraz lekkie rozruchy. Aby nie stracić całkowicie formy i kondycji prawie wszyscy zawodnicy brali udział w rozgrywkach Żuławskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej.

Po raz kolejny gimnazjaliści z naszej gminy wzięli udział  ( 6-9 kwietnia ) wraz z delegacją na czele z Burmistrzem Jackiem Michalskim i Przewodniczącym RM Wojciechem Krawczykiem  w Sportowym Spotkaniu Miast Partnerskich w Velce nad Velićkou w Czechach.  Podczas wizyty, nasza młodzież  uczestniczyła w zmaganiach sportowych w unihokeja z czeskimi  rówieśnikami. W rywalizacji dziewcząt mieliśmy dwie drużyny. Jedna reprezentacja Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi - opiekun Łukasz Panek, druga połączona drużyna z ZSP Kmiecina i ZSP Marzęcino, którą opiekował się  Grzegorz Kos. Dziewczyny obroniły tytuł i zajęły pierwsze miejsce !

Na Miejskich Obiektach Sportowych odbyły się wiosenne zabiegi pielęgnacyjne/agrotechniczne na boisku głównym. Dokonano m.in. wyrównania płyty boiska oraz zmianę struktury podłoża w celu stworzenia bardziej przyjaznego środowiska dla porostu trawy, a wszystko po to, by naszym piłkarzom grało się lepiej !
Kolejne zabiegi dokonywane będą na boisku w Kmiecinie.