ZMARŁ STANISŁAW RATYŃSKI

Z głębokim żalem informujemy o śmierci Pana Stanisława Ratyńskiego, mieszkańca naszej gminy, pisarza, poety, autora 8 tomików poezji m.n.:"A jednak miłość", "Sercem dla serca" czy "Pod parasolem gwiazd".

Pan Stanisław Ratyński swoją twórczością promował Żuławy. Za całokształt swojej literackiej działalności, został wyróżniony Nagrodą Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego w 2013 roku. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Uroczystości pogrzebowe, odbędą się w sobotę 2 lutego o godz. 14:00 w Nowym Dworze Gdańskim - Parafia pw. Niepokalanego Serca Maryi, ul.Westerplatte 22

Rodzinie i wszystkim, których ta śmierć dotknęła, wyrazy współczucia składa Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego, Jacek Michalski wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego oraz Przewodniczący Rady Miejskiej, Wojciech Krawczyk wraz z Radnymi.

Fot. Nowy Dwór Gdański naszemiasto.pl