A A A

X JESIENNY BIEG GBURÓW

W sobotę, 21 października br. ponad setka biegaczek i biegaczy wzięła udział w X Jubileuszowym Jesiennym Biegu Gburów. Imprezę od lat organizuje Żuławskie Towarzystwo Sportowe przy współudziale Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Szkolnego Związku Sportowego. Patronat nad tegorocznym biegiem objęli Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego oraz Starosta Powiatu Nowy Dwór Gdański. Uczestnicy biegu głównego mieli do pokonania trasę 10,3 kilometra, biegnącą ulicami naszego miasta. Zwycięzcą tegorocznego biegu został Marcin Spustek z Elbląga osiągając czas 34:08.67, wyprzedzając Wojciecha Serkowskiego z   Dzierżążna (34:37.11) oraz  Adama Głogowskiego z Gdyni (34:58.49). Wśród kobiet najszybciej dystans 10,3 km przebiegła Angelika  Mach  z Obszy w czasie  35:55.63, przed  Dominiką Nowakowską z Kiełpina (36:01.33) oraz Katarzyną  Pobłocką z Lęborka (38:49.20).

Spośród biegaczy nowodworskich najlepiej spisała się Beata Niemyjska, zajmując ósme miejsce w kategorii Open kobiet, zwyciężając jednocześnie w swojej kategorii wiekowej. Wśród mężczyzn najlepszy wynik uzyskał Sebastian Kwiatkowski, osiemnasty w kategorii Open, oraz trzeci w kategorii wiekowej.

Oprócz biegu głównego rozegrane także zostały biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 200, 600 oraz 1000 metrów.

Żuławskie Towarzystwo Sportowe serdecznie dziękuje Panu Burmistrzowi oraz Panu Staroście za objecie patronatem X Jubileuszowego Jesiennego Biegu Gburów i ufundowanie nagród finansowych oraz rzeczowych.

Serdeczne podziękowanie za ufundowanie nagród przekazujemy również Urzędowi Gminy Stegna, Stowarzyszeniu Kochamy Żuławy,  Pomorskiemu Zrzeszeniu Ludowe Zespoły Sportowe,

 Żuławskiej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” , Szop Spółka z o.o Nowy Dwór Gdański, Centralnemu Wodociągowi Żuławskiemu Spółka z o.o, Firmie ABIS Nowy Dwór Gdański, Żuławskiemu Ośrodkowi Kultury oraz nowodworskiemu Oddziałowi PROCAM.

Równie serdeczne podziękowanie za sprawny i bezpieczny przebieg imprezy przekazujemy Powiatowej Komendzie Policji, strażakom ochotnikom Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, uczniom Klasy Mundurowej  oraz Drużynie Medyczno-Sanitarnej Zespołu Szkół Nr 1. 

W poszczególnych kategoriach zwyciężali:

Mężczyźni

                            Kategoria       M 1

 1 Zahorski Grzegorz Braniewo                                00:35:24.23

2 Aszyk Tomasz Nowy Dwór Gd                             00:44:05.85

3 Kowalewski DANIEL Nowy Dwór Gd                 00:52:08.88

4 Żabiński Mikołaj Nowy Dwór Gd Mężczyźni       00:57:12.53

                                    Kategoria       M3

1 Mrówka Michał GDAŃSK                        00:37:37.46

2 Jan Sztum                                        00:37:47.23

3 Różalski Piotr ELBLĄG                00:39:19.37

4 Tomaszewski Michał Gdańsk         00:41:26.69

                                    Kategoria       M4

1 Rafał Sztum                                                            00:36:22.77

2 Walendziak Klaudiusz Gdynia                   00:36:37.40

3 Kwiatkowski Sebastian Nowy Dwór Gd   00:40:25.85

4 Grzegorz Nowy Dwór Gd                          00:40:40.86

                        Kategoria       M5

1 Kaszubowski Zenon Malbork                    00:38:28.98

2 STEFAŃSKI ANDRZEJ ELBLĄG          00:39:35.31

3 Olgierd Gdynia                                                       00:41:37.17

4 KOZŁÓW WOJCIECH Gdańsk                00:42:58.24

5 Tadeusz ELBLĄG                                      00:43:21.34

6 CZERWIŃSKI Janusz Sztutowo               00:44:48.34

                        Kategoria       M6

1 Kocoń Eugeniusz GDAŃSK                      00:47:21.38

2 JANIK ROMAN KWIDZYN        00:47:51.90

3 Siółkowski Wiesław ELBLĄG      00:48:07.97

4 Pilecki Kazimierz ELBLĄG                      00:50:40.01

 

Kobiety:

                                    Kategoria      K1

1 Niemyjska Beata Nowy Dwór Gd                         00:45:16.71

2 Garbowska Aniela Braniewo                                 00:46:33.97

3 Przybylska Dominika Raciąż                                 00:48:25.70

4 Wybraniec Aleksandra Nowy Dwór Gd                00:55:39.74

                                    Kategoria       K2

1 Mach Angelika Obsza                                00:35:55.63

2 Pobłocka Katarzyna Lębork                       00:38:49.20

3 Aleksandra Biały Bór                                 00:40:46.27

4 KRAWCZUK Monika                    00:41:28.63

                                    Kategoria       K 3

1 Nowakowska Dominika Kiełpino              00:36:01.33

2 Kot Magdalena Braniewo                           00:46:02.85

3 INGIELEWICZ MAGDA BRANIEWO   00:46:17.10

4 Klimowska ELBLĄG                                            00:47:39.5

                                    Kategoria       K4

1 Deputat Joanna ELBLĄG                          00:42:46.91

2 Agnieszka Malbork                                                00:45:03.21

3 Marzena ELBLĄG                                     00:49:47.18

4 Krawczuk Daniela Nowy Dwór Gd                       00:51:21.45

                                    Kategoria K6

 1 Nabakowska Barbara Gdańsk                   00:56:02.42

 

Biegi dzieci i młodzieży:

Bieg Krasnali
Dziewczynki
1. Małgorzata Reichelt
2. Dagmara Rombel
3. Antonina Malinowska
Chłopcy
1. Wiktor Wasilewicz
2. Ksawier Kelmatowski
3. Dominik Marucha

Bieg Podstawówek
Dziewczynki
1. Amelia Arendt
2. Julia Bąk
3. Wiktoria Marczak
Chłopcy
1. Kacper Przydatek
2. Łukasz Krieger
3. Igor Klimski

 

Bieg Młodzieży
Dziewczęta
1. Maja Dalidowicz
2. Aleksandra Górska
3. Cecylia Vanhhoof
Chłopcy
1. Kacper Lewalski
2. Dominik Rudawski
3. Aleksander Swajda