WIZYTA W FIRMIE STOLMACH

Burmistrz Jacek Michalski wraz ze współpracownikami oraz Radnymi Rady Miejskiej odwiedzili nowodworską firmę Stolmach. Prezesi Małgorzata i Piotr Łukasiuk oprowadzili gości po swoim zakładzie, przybliżając im historię i sposób funkcjonowania jednego z czołowych i największych zakładów pracy w okolicy.

Stolmach to przede wszystkim:
➡️ Lokalna i rodzinna firma, funkcjonująca od 1992 roku w Nowym Dworze Gdańskim.
➡️ Zajmuje się obróbką i tworzeniem przedmiotów z litego drewna i korka.
➡️ Tworzy meble, elementy drewniane i galanterię dla marek designerskich takich jak: Vitra, Hem, Made By Hand, Studio Rygalik, czy Møbel Copenhagen.
➡️ Zatrudnia ponad 170 osób, świetnie wykwalifikowanych pracowników.
➡️ Posiada nowoczesny park maszynowy.
➡️ Produkty są najwyższej jakości i trafiają do krajów europejskich oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki.
➡️ Wspiera szkolnictwo zawodowe, przyjmuje uczniów na praktyki, współfinansuje szkolenia, studia, a także potem zapewnia zatrudnienie.

Stolmach to solidna firma, która współpracuje z wieloma podmiotami, w tym z naszą gminą ☺️ W tym roku otrzymaliśmy od Państwa Małgorzaty i Piotra Łukasiuk podium,które służy nam podczas sportowych wydarzeń. Firma wesprze nas także w organizacji prestiżowego Konkursu First LEGO

Dziękujemy za możliwość wizyty.

Fot. Krystian Falk