A A A

WIZYTA MIESZKAŃCÓW W HENNEF

Delegacja mieszkańców Nowego Dworu Gdańskiego w odwiedzinach w partnerskim mieście Hennef w Niemczech.

W dniach 21-25 czerwca br. w partnerskim mieście Hennef w Niemczech gościła delegacja mieszkańców naszego miasta w ramach partnerskich wizyt. W składzie delegacji była także grupa wokalna Lejdis z Żuławskiego Ośrodka Kultury. Wyjazd zorganizowany został przez Stowarzyszenie Miast Partnerskich Nowego Dworu Gdańskiego w ramach projektu dofinansowanego przez Urząd Miasta. Mieszkańcy naszego miasta oraz grupa wokalna byli goszczeni przez rodziny niemieckie, co było ważnym elementem integracji. Delegację naszego miasta powitali zastępca burmistrza Hennef Thomas Wallau, przewodnicząca Stowarzyszenia Eryka Rollensky oraz Leszek Paszkiet. Przez cztery dni pobytu realizowany był program wizyty przygotowany przez gospodarzy. Był spacer po mieście, zwiedzanie Muzeum Neandertalczyków, wizyta w uroczym miasteczku Zons nad Renem, zwiedzanie ruin klasztoru Heisterbach, kamieniołomów bazaltu w Weilberg oraz przejażdżka kolejką zębatą na wzgórze Drachenfels. Grupa wokalna Lejdis odbyła warsztaty wokalne oraz próbę z orkiestrą licealną. Kulminacyjnym punktem wizyty były wieczór miast partnerskich z udziałem nowodworzan i goszczących ich gospodarzy oraz wspólne grillowanie i kibicowanie polskim piłkarzom. Wieczór partnerski umilił uczestnikom koncert grupy wokalnej Lejdis z Żuławskiego Ośrodka Kultury oraz orkiestry licealnej z Hennef.

T. Studziński – była to bardzo udana wizyta. Byliśmy bardzo serdecznie przyjmowani przez gospodarzy. Była to też okazja do odwiedzenia starych znajomych, jako że partnerstwo z Hennefem trwa już ponad piętnaście lat oraz okazja do nawiązania nowych znajomości. W przyszłym roku będzie okazja do kolejnego spotkania, bowiem delegację mieszkańców Hennef gościć będziemy  w Nowym Dworze Gdańskim.

Fot. Tadeusz Studziński/Zuławskie Towarzystwo Sportowe