A A A

W SOBOTĘ PREMIERA FILMU "TAJEMNICE MIASTA"

W SOBOTĘ PREMIERA FILMU "TAJEMNICE MIASTA"

Klub Nowodworski zaprasza na premierę filmu "Tajemnice Miasta", która odbędzie się 12 września o godz. 18.00 na kanale YouTube https://www.youtube.com/channel/UCWEUnada0JxklxPHsVRrb7gzapraszamy

Produkcja jest jednym z działań z okazji obchodów 450. rocznicy powstania Stolicy Żuław heart Warto dodać, że w tym roku obchodzimy również 140. rocznicę nadania praw miejskich!

Film dokumentalny "Tajemnice Miasta" został nakręcony w konwencji wirtualnego spaceru. W rolę przewodnika, który odkryje przed widzami wiele ciekawych tajemnic Stolicy Żuław, wcieli się historyk Łukasz Kępski. Przybliży on mieszkańcom zadziwiające historie miejsc, na pozór bardzo dobrze im znanych. Wśród poruszanych w filmie zagadnień pojawi się m.in. przemysł, życie codzienne mieszkańców i sprawy administracyjne miasta.

Za kamerą nowej produkcji ponownie stanął Krzysztof Kowalski, autor programu Krzy.K. sPokoju, reżyser m.in. tegorocznej produkcji "Duchy Miasta".

Wirtualny spacer to jedno z działań Klubu Nowodworskiego w ramach projektu: “Świętujmy w sieci! 450 lat Nowego Dworu Gdańskiego”, dofinansowanego ze środków Narodowe Centrum Kultury, w ramach programu Kultura w Sieci.