TRZECI MAJA 2018

Obchody Narodowego Święta  Trzeciego Maja przyciągneły sporą liczbę mieszkańców, mimo trudnych warunków atmosferycznych. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej za Ojczyznę w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi. Liturgii przewodniczył ks.kan. Antoni Mikielewicz wraz z ks.kan. Mariuszem Pietrzykowskim oraz ks.Arkadiuszem Dekańskim, kapelnanem strażaków. Aktywny udział w Mszy wzięły poczty sztandarowe, strażacy, którzy mieli czytania i modlitwę powszechną oraz zuchy i harcerze, którzy nieśli dary ofiarne.

Następnie wyruszyliśmy pod pomnik Poległych i Pomordowanych za Wolną i Niepodległą Ojczyznę, gdzie odśpiewano hymn i złożono kwiaty. Głos do mieszkańców zabrał Burmistrz Jacek Michalski, który w swoim przemówieniu podkreślił, jak ważna jest Konstytucja, jej przestrzeganie i chornienie przed osobami, których celem jest jej osłabianie. Do zebranych zwrócił się także Przewodniczący Rady Powiatu, Jacek Gross.

Na zakonczenie chór Sursum Corda, odspiewał kilka pieśni patriotycznych. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia: pocztom sztandarowym, służbom mundurowym, uczniom, nauczycielom, księżom, pracownikom Urzędu Miejskiego, przedstawicielom mediów lokalnych, chórowi Sursum Corda, grupie perkusyjnej z ŻOK-u oraz pozostałym. Dziękujemy mieszkańcom za tak liczne przybycie. Do zobaczenia za rok!

PRZEMARSZ ULICAMI MIASTA - KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ

FRAGMENT PRZEMÓWIENIA BURMISTRZA JACKA MICHALSKIEGO - KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ