SPORTOWE SPOTKANIE MIAST PARTNERSKICH

Młodzież z naszej gminy w dniach 21-25 czerwca br. przebywała w partnerskim mieście Hennef w Niemczech na Sportowym Spotkaniu Miast Partnerskich. Wyjazd zorganizowany został przez Żuławskie Towarzystwo Sportowe w ramach projektu dofinansowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Gospodarze spotkania przygotowali bardzo atrakcyjny program, w którym aktywnie uczestniczyła młodzież polska oraz niemiecka.

Przez cztery dni młodzież z Nowego Dworu Gdańskiego i Hennef wspólnie, aktywnie uczestniczyła w realizacji poszczególnych punktów programu. Były więc zabawy językowe, wyprawy mające poznanie regionu oraz kultury, gra miejska, której celem było poznanie najciekawszych zakątków partnerskiego miasta, wspólna lekcja w szkole sportowej . Była też integracyjna wyprawa do Kolonii, połączona ze zwiedzaniem słynnej Katedry Kolońskiej, Muzeum Czekolady oraz Muzeum Sportu. Kulminacją spotkania były wspólne uczestnictwo w biegu Europawochelauf, turniej szachowy, oraz rozgrywki piłki nożnej. Wiele atrakcji dostarczyło młodym nowodworzanom i henefianom integracyjne spotkanie i wspólne kibicowanie drużynom piłkarskim reprezentacjom Polski oraz Niemiec w meczach Mistrzostw Świata.

Nowodworzanie jak zwykle bardzo dobrze zaprezentowali się w turniejach sportowych. W biegu na 3,3 km Beata Niemyjska zwyciężyła w kategorii Open wśród kobiet. Bartek Błaszczyk, Aleksander Żabiński oraz Radosław Dombrowski w biegu na tym samym dystansie w kategorii mężczyzn zajęli odpowiedni 3,4 i 5 miejsce, a w swoich kategoriach wiekowych wszyscy uplasowali się na pierwszych miejscach.

Bardzo dobrze spisali się również piłkarze, podopieczni Seweryna Jażdżewskiego. Młodsi chłopcy zdobyli drugą lokatę, a starsi wywalczyli tytuł mistrza miasta Hennef, zwyciężając w meczu finałowym ekipę FC Hennef 05.
Było to kolejne bardzo udane integracyjne spotkanie młodzieży z miast partnerskich. Już niedługo, bo w październiku, tym razem w Nowym Dworze Gdańskim gościć będziemy młodzież z Hennefu orazVelkiej nad Velicką (Czechy) na kolejnym trójstronnym spotkaniu młodzieży młodzieży miast partnerskich.

Fot. Tadeusz Studziński/ Żuławskie Towarzystwo Sportowe