PUMPTRACK CORAZ BLIŻEJ

W Urzędzie Miejskim odbyło się kolejne spotkanie konsultacyjne z osobami, które zajmują się projektowaniem i budową pumptracków.

Burmistrz Jacek Michalski wraz z Zastępcą Burmistrza Rafałem Kubackim i Sekretarz Gminy Iwoną Kąsek, rozmawiali z zaproszonymi gośćmi o różnych wariantach budowy pumptracku w Nowym Dworze Gdańskim.

Poruszono kwestie związane z wielkością obiektu/ów, długością trasy oraz przystosowaniem danych zakrętów i wybojów dla osób o zaawansowanych zdolnościach jazdy rowerem, rolkami, hulajnogą lub deskorolką i tych, którzy zaczynają swoją przygodę z tą formą aktywności fizycznej.

Wstępna lokalizacja, w której mógłby powstać pumptrack zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych, to park przy ul. Warszawskiej i Tuwima.

Będziemy przeprowadzać kolejne konsultacje, w tym ze środowiskiem, które jest najbardziej zainteresowane budową tego typu obiektu.