A A A

POWSZECHNY SPIS ROLNY

Drodzy Rolnicy,

W Polsce rozpoczął się Powszechny Spis Rolny, który potrwa do 30 listopada 2020 roku. Udział w spisie jest obowiązkowy. Obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne, prowadzące działalność rolniczą.

Podstawową i najwygodniejszą formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę http://spisrolny.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Każdy rolnik będzie mógł dokonać spisu w domu, na własnym urządzeniu mającym połączenie z Internetem.

Rolnicy, którzy nie mają możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, będą mogli skorzystać ze specjalnie do tego celu przygotowanego punktu spisowego w Urzędzie Miejskim przy ul. Wejhera 3 w Nowym Dworze Gdańskim. W razie jakichkolwiek problemów służymy pomocą.

Można także się spisać przy pomocy infolinii statystycznej Tel.: 22 279 99 99 Po połączeniu się z numerem i wybraniu „1” uruchamia się infolinia spisowa.

Wyniki spisu rolnego są jedynym źródłem, które pozwala dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo. Służą władzom lokalnym i centralnym do podejmowania decyzji strategicznych, opartych na analizie danych.

Wierzę, że wszyscy staniemy na wysokości zadania.

- Burmistrz Jacek Michalski

!!UWAGA!! Każdy rolnik otrzymał list od Głównego Urzędu Statystycznego, w którym znajdują się dane do logowania na stronie internetowej. Prosimy o ich zachowanie !!!

Dokładny zakres zbieranych informacji można odnaleźć na stronie http://spisrolny.gov.pl.