POWSTANIE TRASA ROWEROWA NDG-STEGNA

PODPISANO UMOWĘ NA BUDOWĘ ŚCIEŻKI ROWEROWEJ DO GRANIC Z GMINĄ STEGNA.

Burmistrz Jacek Michalski podpisał umowę z firmą PPH Mariola i Janusz Szalczewscy na budowę ścieżki rowerowej od ul.Portowej w Nowym Dworze Gdańskim przez Żelichowo (po wale) aż do granic z gminą Stegna. Dalsza część trasy do nadmorskich miejscowości będzie realizowana przez samorząd Stegny.

Inwestycja odbędzie się w trybie "zaprojektuj i wybuduj". Do końca listopada br. powstanie niezbędna dokumentacja. Po tym etapie nastąpią prace budowlane, które potrwają do końca sierpnia 2020 roku. Koszt prac to 2 234 910 zł Inwestycja jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu pn.: „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowymR10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9 – odcinek R10 Gdańsk”.

W ubiegłym roku w ramach projektu wykonano trasy rowerowe wzdłuż ul.Warszawskiej (od ronda Piórkowskiego w stronę os.Wyszyńskiego, od skrzyżowania Konopnicka-Warszawska w stronę ronda ks.Kłonieckiego), ul. Morskiej oraz ul.Portowej.

Budujemy dla Was!
Fot. Kamil Dyl