POWSTANIE SKATEPARK I PUMPTRACK

PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO BUDOWY SKATEPARKU I PUMPTRACKU.

Burmistrz Jacek Michalski odbył kolejne spotkanie z chłopcami, którzy zabiegają o utworzenie w naszym mieście profesjonalnego skateparku - miejsca do uprawiania jazdy na deskorolce, BMX-ie, rolkach, hulajnodze.

Chłopcy przedstawili Burmistrzowi kolejne pomysły na infrastrukturę, która mogłaby znaleźć się na takim obiekcie.

Obecnie jesteśmy w trakcie konsultacji i przygotowywania niezbędnej dokumentacji.

Dobrze wiemy, że w naszym mieście wśród dzieci i młodzieży jest również zapotrzebowanie na budowę pumptracku - toru do wyczynowej jazdy na rowerze.

Chcemy, aby obie grupy miały miejsce dla siebie, mogły tam spędzać wolny czas, rozwijać swoje pasje i być zadowolone.

Dlatego będziemy podejmować działania w celu wybudowania zarówno pumptracku jak i skateparku.

Rozważamy różne scenariusze związane z tym czy obiekty powinny znajdować się w jednej lokalizacji, czy w dwóch różnych miejscach.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na wiosnę 2021 roku, dzieci i młodzież będą mogły korzystać z nowej miejskiej infrastruktury.