POWSTANIE PRZYSTAŃ PRZY STAROSTWIE

PRZYSTAŃ ŻEGLARSKA PRZY STAROSTWIE, REMONTY MOSTÓW W ŻELICHOWIE, TUJSKU I RYBINIE - DODATKOWE ŚRODKI FINANSOWE DLA POWIATU NOWODWORSKIEGO.

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk przekazał Staroście Nowodworskiemu Jackowi Grossowi, dodatkowe 4 mln zł ze środków unijnych na realizację projektu, który zwiększy atrakcyjność oferty Pętli Żuławskiej.

Projekt zakłada:

•  budowę przystani żeglarskiej i miejsca do rekreacji przy budynku Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim (pomost pływający, bosmanat z bezobsługową toaletą, prysznicami i dużą suszarnią, wiaty z ławo-stołami, stojaki na rowery oraz przybornik do naprawy rowerów),
  • remont zniszczonej ściany przy budynku Starostwa,
  •  przywrócenie do funkcjonalności mostu zwodzonego w Tujsku,
  •  naprawę obrotowego mostu w Rybinie,
  •  przebudowę mostu w Żelichowie (będzie się podnosił).

Dzięki tym inwestycjom oraz ubiegłorocznej związanej z rewitalizacją mostu zwodzonego w centrum Nowego Dworu Gdańskiego (realizacja - Gmina Nowy Dwór Gdański), nasze miasto otworzy się na żeglugę. Bez problemu będzie można wpłynąć do miasta i przycumować przy przystani.

Życzymy Powiatowi Nowodworskiemu powodzenia w realizacji tych przedsięwzięć!