ODDZIAŁ ZUS-u W BUDYNKU STAROSTWA.

Przypominamy, iż od 1 września br. mieszkańcy powiatu nowodworskiego mogą korzystać z Punktu Informacyjnego ZUS w nowej siedzibie przy ul.Sikorskiego 23 (budynek Starostwa Powiatowego).

Siedziba przy ul. Morskiej 1, gdzie wcześniej znajdował się Punkt, nie spełniała wymogów w zakresie minimalnej dostępności architektonicznej dla klientów, a jest to konieczne nie tylko z uwagi na ich komfort i bezpieczeństwo, ale także zapisy ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Nie było tam też możliwe przestrzeganie reżimu sanitarnego związanego z pandemią wirusa SARS-CoV-2.

Obsługa odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-11.00 oraz 11.45-15.00. W placówce będzie można uzyskać wszelkie informacje np.: na temat rent i emerytur, wsparcia z Tarczy Antykryzysowej oraz złożyć niezbędne dokumenty.

Ze względu na bezpieczeństwo należy odwiedzać placówki ZUS tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne Należy także zachować wszelkie środki ostrożności, mieć zasłonięty nos i usta oraz zachowywać dystans społeczny.

ZUS zachęca do korzystania z usług elektronicznych poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS). Konto można założyć przez internet - za pomocą profilu zaufanego lub bankowości elektronicznej.