MAMY NAJBARDZIEJ KORZYSTNE PODATKI DLA PRZEWOŹNIKÓW

Transport drogowy jest jednym z filarów polskiej gospodarki. Firmy transportowe są obciążone wieloma opłatami, w tym podatkiem od środków transportu drogowego. Jest on zaliczany do podatków lokalnych - jego stawki ustalane są przez rady gminy w drodze uchwał.  Opodatkowaniu podatkiem od środków trnasportowych podlegają samochody ciężarowe, ciągniki siodłowe i balastowe oraz przyczepy i naczepy, czyli w zasadzie wszystkie narzędzia pracy, którymi posługują się przewoźnicy. Stawki podatku od lat utrzymują się na wysokim poziomie. Są jednak gminy, w których warunki dla przewoźników są bardzo korzystne.

W województwie pomorskim taką gminą jest Nowy Dwór Gdański. Nasza gmina ustaliła stawki podatku na minimalnym poziomie. Oferujemy je od lat, tworząc tym samym  dobrą ofertę dla przewoźników. W ślad za nami idzie Starogard Gdański, Pruszcz Gdański i Tczew, które oferują niewiele wyższe podatki. W tym roku szczególne słowa uznania należą się gminie Tczew, gdzie obniżono podatek aż o 2.490 zł i z ostatniego 19. miejsca przesunął się na 4 pozycję.

Nasze działania przyczyniają się do tworzenia przychylnej lokalnej polityki podatkowej, co uatrakcyjnia gminę w oczach przedsiębiorców. Jest to krok w dorbrą stronę.

Więcej na http://www.pspdgdynia.pl/?q=node%2F574

ZESTAWIENIE WYSOKOŚCI PODATKÓW OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH W 2018 ROKU - WOJEWÓDZTWO POMORSKIE - KLIKNIJ ABY POBRAĆ