KORONAWIRUS - SYTUACJA W WOJEWÓDZTWIE - 23 MARCA.

KORONAWIRUS - SYTUACJA W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM - 23 MARCA.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że dzisiaj tj. 23 marca (stan na godz. 20.30) potwierdzono obecność wirusa Sars-CoV-2 u kolejnych 4 osób (3 osoby z Gdańska, 1 osoba z powiatu kwidzyńskiego).

Łącznie na terenie województwa pomorskiego od początku epidemii wykryto 21 przypadków.

NIE MA WYKRYTEGO PRZYPADKU NA TERENIE POWIATU NOWODWORSKIEGO.

Jeśli masz objawy gorączki, kaszlu, duszności, problemy z oddychaniem i odczuwasz osłabienie organizmu, skontaktuj się telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Dworze Gdańskim tel.: 55 247 57 01 lub 513 025 100

‼️W przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub udaj się do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych w Gdańsku.

W naszym kraju (stan na godz. 20.30, 23 marca) u 749 osób stwierdzono zarażenie koronawirusem, z czego 8 osób zmarło.

Pamiętajmy o zasadach higieny, unikajmy miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi. Jeśli możecie, to ograniczcie wychodzenie z domów do minimum. Zachowajmy spokój.

#ZOSTAŃWDOMU