KORONAWIRUS. POTRZEBUJESZ POMOCY? ZADZWOŃ!

!! Jesteś objęty kwarantanną lub prewencyjnie nie wychodzisz z domu? Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!!

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, wszystkie gminy województwa pomorskiego na polecenie wojewody, wyznaczyły pracowników, którzy telefonicznie będą informować i odpowiadać na pytania mieszkańców.

➡️Można dzwonić w sprawach:

• dostarczenia żywności dla osób starszych, samotnych, którzy nie mogą liczyć na wsparcie rodziny, znajomych etc.
  • dostarczania żywności dla osób i ich rodzin podlegających kwarantannie domowej
  •  pomocy społecznej (w tym pieczy zastępczej, ośrodków pomocy społecznej, ośrodków wsparcia placówek opiekuńczo-wychowawczych, domów seniora, domów pomocy społecznej, senior plus itd.).

W naszej gminie takie zgłoszenia można kierować do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Gdańskim, który następnie przekieruje je do odpowiednich służb.

Tel.: +48 533 329 935 lub +48 533 329 936

W interwencyjnych przypadkach (codziennie w godz. 7.45 -18.00) można dzwonić na infolinię - +58 30 77 565 - Wydziału Polityki Społecznej PUW w Gdańsku).