KOLEJNY SUKCES KGW JAZOWA

XV Wojewódzki Turniej Kół Gospodyń Wiejskich na Pomorzu gościł tym razem w Żukowie. Naszą gminę i powiat reprezentowały gospodynie z KGW Jazowa. W turnieju uczestniczyło 16 zespołów z 15 powiatów.

Prezentacje oceniało jury w osobach Dariusza Tryzny, red. nacz. "Kuriera Kaszubskiego", przedstawiciela regionu kaszubskiego, Anna Krajka z Muzeum Narodowego w Gdańsku, oddział etnografii, Bożena Worzała, przewodnicząca KGW w Rokocinie, laureat Grand Prix w 2017r., przedstawicielka regionu kociewskiego, Ewa Gurak, trener warsztatów artystycznych, przedstawicielka regionu Żuław i Powiśla oraz Joana Orłowska ze Starostwa Powiatowego w Słupsku.
Komisja konkursowa oceniła pisanki i mazurki, tablicę edukacyjną poświęconą "Naszym braciom mniejszym", deszczowe kreacje w konkurencji modowej, taniec dowolny a także piosenkę kabaretową z inscenizacją "Warto było" i/lub "Mega babki to my".

Laureatem w kategorii tablica "Nasi bracia mniejsi" zostało KGW Jazowa.  Główną nagrodę zdobyło KGW Skowarcz.

Zmaganiom KGW Jazowa przyglądał się Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego, Jacek Michalski. Gratulujemy dziewczynom wspaniałego sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach!

Fot. Iwona Kąsek/Gmina NDG