GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

23 listopada w Szkole Podstawowej w Lubieszewie po raz pierwszy dla klas młodszych (I-III) zorganizowany został gminny konkurs recytatorski. W konkursie wzięli udział  uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kmiecinie, w Wiercinach, Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 z Nowego Dworu Gdańskiego oraz uczniowie z Szkoły Podstawowej w Lubieszewie. Celem konkursu było rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci oraz odkrywanie talentów.

Hasłem przewodnik konkursu były „Misie i niedźwiadki” (25 listopada przypada Światowy Dzień Misia).

Każdy uczestnik wyłoniony w eliminacjach szkolnych zaprezentował wybrany wiersz. W trakcie prezentacji umiejętności recytatorskich usłyszeć można było wiersze m.in.: „Niedźwiadki niejadki”, „Myśli niedźwiedzia”, „Miś Kłapouszek”, „Tabliczka mnożenia”, „Pożegnalna wizyta”. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Komisja konkursowa (Pani Iwona Kąsek – kierownik Referatu Spraw Społecznych, Pani Grażyna Rucińska – plastyk z Żuławskiego Ośrodka Kultury oraz Pani Natalia Reinke – bibliotekarz), która oceniała młodych recytatorów podkreślała wysoki poziom konkursu, profesjonalizm wykonania
i zaangażowanie wszystkich uczestników.

Komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce – Lena Urban – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim

II miejsce – Julia Milewska – Szkoła Podstawowa w Lubieszewie

III miejsce – Oskar Cieślak – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim

Wyróżnienia:
Lena Ziętek – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim

Roksana Wojtkowska – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim

Zofia Rojek – Szkoła Podstawowa w Kmiecinie

Uczestnicy konkursu  otrzymali dyplomy oraz pluszowe misie, wspólnie
z uczniami z naszej szkoły bawili się i tańczyli.

Fundatorem nagród książkowych w konkursie był Burmistrz Pan Jacek Michalski, natomiast nagrody wręczał Zastępca Burmistrza Pan Tomasz Szczepański.

Dziękujemy naszym gościom za przybycie i wspólne spotkanie z poezją.

K. Żwirek, B. Jastrząb