EUROPEJSKI PROJEKT UCZNIÓW LO

Grupa uczniów z nowodworskiego Liceum Ogólnokształcącego, przeprowadziła wywiad z Burmistrzem Jackiem Michalskim w ramach konkursu i projektu ogólnopolskiego - "Europa z naszej ulicy".

Podczas wywiadu Burmistrz odpowiadał na następujące pytania:

•  Jakie inwestycje będą realizowane w 2020 roku?
  •  Ile środków unijnych pozyskała gmina w kończącej się perspektywie finansowej?
  •  Gdyby nie UE, to gdzie bylibyśmy?
  •  Z jakimi miastami partnerskimi współpracujemy?
  •  Jak będą wyglądały obchody 450-lecia Nowego Dworu Gdańskiego?

Była to dla uczniów okazja do poznania polityki samorządowej i lekcja europejskości.

Konkurs "Europa z naszej ulicy" jest organizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży oraz Fundację Liberalna Demokracja. Jego celem jest ukazanie z różnej perspektywy, jak miejscowość, w której mieszkamy, łączy się z europejskim dziedzictwem, wartościami i tradycją. Główną nagrodą jest wyjazd do Brukseli i poznanie unijnych instytucji.

Uczniowie LO pod kierunkiem Pani Justyny Kwiatkowskiej zakwalifikowali się do drugiego etapu i klasyfikują się wśród najlepszych szkół w Polsce! Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Fot. Krystian Falk