DOŻYNKI GMINNE W KĘPKACH 2020

W Sołectwie Kępki odbyły się tegoroczne Dożynki Gminne. Ze względu na obostrzenia uroczystości miały skromny charakter i ograniczyły się do Mszy Świętej oraz wręczenia odznaczeń dla zasłużonych rolników.

Rolnicy podczas Mszy Świętej dziękowali za tegoroczne plony. Starosta Dożynek Henryk Brzozowski wraz ze Starościną Dożynek Teresą Noga, złożyli chleb i owoce na ręce księdza dziekana Arkadiusza Dekańskiego i proboszcza parafii księdza Dariusza Kuleckiego.

Po uroczystej liturgii zostały wręczone państwowe i gminne odznaczenia oraz wyróżnienia.

Na wniosek Burmistrza Jacka Michalskiego, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa” dla 6 rolników z terenu Gminy Nowy Dwór Gdański, którzy swoją pracą i poświęceniem przyczynili się do rozwoju polskiego rolnictwa.

Nagrodzeni:

1. Paweł Tomaszewski

2. Adrian Góralski

3. Krzysztof Kozłowski

4. Henryk Wiśniewski

5. Bogumił Szatkowski

6. Waldemar Kłobukowski

Gratulujemy odznaczonym.  Dziękujemy za Waszą pracę. Życzymy samych sukcesów laugh

Burmistrz

Jacek Michalski

postanowił również uhonorować 7 gospodarstw rolnych, których właściciele poprzez ciężką pracę, przyczyniają się do rozwoju rolnictwa na Żuławach.

Nagrodzeni:

1. Państwo Anna i Zdzisław Przybyła

2. Państwo Ewa i Mirosław Gąsiorek

3. Państwo Maria i Bernard Hatta

4. Pani Paulina Sobocińska-Głowacka i Pan Bartosz Głowacki

5. Pan Łukasz Saran

6. Państwo Barbara i Dariusz Sterniczuk

7. Państwo Barbara i Tomasz Lehmann

Gratulujemy. Dziękujemy za Wasz trud, dzięki któremu Żuławy nazywane są spichlerzem kraju laugh

Jeszcze raz składamy słowa podziękowania księdzu proboszczowi za gościnę oraz mieszkańcom za przygotowanie dekoracji heart

W uroczystości udział wzięli: Burmistrz Jacek Michalski wraz z przedstawicielami gminy, Starosta Jacek Gross, Radni Rady Miejskiej i Powiatu, sołtysi, przedstawiciele służb mundurowych, księża z dekanatu, rolnicy i mieszkańcy.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli bardziej celebrować święto plonów.

Fot. K. Dyl, K.Falk