A A A

BURSZTYNOWA SZTANGA - RELACJA

TURNIEJ PODNOSZENIA CIĘŻARÓW "BURSZTYNOWA SZTANGA" - RELACJA

Na hali "Pilawa", odbył się XXXVI Ogólnopolski Indywidualno – Drużynowy Turniej Podnoszenia Ciężarów o „Bursztynową Sztangę”. W zawodach brało udział 37 zawodników z 8 klubów. 
Udział wzięły następujące drużyny: 
➡️Żuławy Nowy Dwór Gdański 
➡️Zawisza Bydgoszcz
➡️LUKS Meyer Elbląg 
➡️Atleta Gdańsk 
➡️Rzemieślnik Malbork 
➡️Horyzont Mełno 
➡️Grom Więcbork 

Liderem turnieju w klasyfikacji indywidualnej został Bartosz Samp z Rzemieślnika Malbork.
W klasyfikacji drużynowej zwycięzcą została drużyna Horyzont Mełno. II miejsce zajęła ekipa Atlety Gdańsk. Nasi zawodnicy uplasowali się na III miejscu.

Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Turniej był poświęcony pamięci naszego sztangisty 
i trenera Ireneusza Chełmowskiego.

Organizatorem turnieju był klub sportowy LKS Żuławy . Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego. Sponsorem głównym była firma Stolmach.

Fot. TV Żuławy/ Edyta Kozakiewicz

Klasyfikacja drużynowa :

Horyzont Mełno 888,9 pkt

Atleta Gdańsk 833,7 pkt

Żuławy Nowy Dwór Gd. 827,2 pkt

Meyer Elbląg 743,7 pkt

Nadwiślanin Kwidzyn 453,2 pkt

Flota Gdynia 304,1 pkt

Renegat Inowrocław 271,6 pkt

Rzemieślnik Malbork 203,3 pkt

Klasyfikacja indywidualna:

Kobiety

1. Podwysocka Agnieszka Rzemieślnik Malbork 209,0 pkt 
2. Strojek Anna Atleta Gdańsk 191,9 pkt 
3. Sztormowska Weronika Rzemieślnik Malbork 170,9 pkt 
4. Lewandowska Kinga Renegat Inowrocław 161,6 pkt 
5. Janułajtys Marlena Żuławy Nowy Dwór Gd. 109,9 pkt

Mężczyźni

1 Samp Bartosz Rzemieślnik Malbork 389,6

2. Głyżewski Łukasz Atleta Gdańsk 355,5

3. Osuch Igor Horyzont Mełno 354,3

4. Przybył Antoni Żuławy Nowy Dwór Gd. 331,4

5. Średziński Miłosz Horyzont Mełno 320,7

6. Kuczyński Daniel Rzemieślnik Malbork 314,1

7. Kudryk Jakub Meyer Elbląg 304,9

8. Kaczyński Rafał Meyer Elbląg 303,9

9. Suprynowicz Dawid Atleta Gdańsk 294,0

10 Murczkiewicz Ryszard Żuławy Nowy Dwór Gd. 286,6

11. Jabłońśki Marek Nadwiślanin Kwidzyn 282,0

12. Gełdon Mikołaj Żuławy Nowy Dwór Gd. 279,9

13. Dziadzio Grzegorz Nadwiślanin Kwidzyn 276,0

14. Faligowski Mikołaj Renegat Inowrocław 271,6

15. Podwysocki Jakub Rzemieślnik Malbork 270,2

16. Wesołowski Tobiasz Żuławy Nowy Dwór Gd. 260,7

17. Dobrowolski Piotr Atleta Gdańsk 260,5

18. Czerwiński Grzegorz Atleta Gdańsk 259,7

19. Gurazda Janusz Rzemieślnik Malbork 254,3

20. Talewicz Tomasz Meyer Elbląg 243,4

21. Rózga Piotr Żuławy Nowy Dwór Gd. 240,1

22. Sieńko Dominik Żuławy Nowy Dwór Gd. 234,4

23. Hahn Michał Atleta Gdańsk 217,7

24.Osuch Borys Horyzont Mełno 213,9

25.Kozłowski Dominik Żuławy Nowy Dwór Gd. 211,6

26.Kulikowski Wojciech Rzemieślnik Malbork 203,3

27.Szymkowski Robert Flota Gdynia 304,0

28.Klonowski Miłosz Meyer Elbląg 195,4

29. Tubaja Igor Nadwiślanin Kwidzyn 171,2

30.Witkowski Ksawery Horyzont Mełno 166,0

31.Mroczkowski Maciej Flota Gdynia 106,6

32.Rajkowski Dominik Meyer Elbląg 0,0