APEL MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA

APEL MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

Szanowni Państwo,

W nocy z 11 na 12 sierpnia przez teren województwa pomorskiego przeszła nawałnica o niespotykanej sile, która zniszczyła wiele hektarów lasów, pól uprawnych, pozbawiła dobytku dziesiątki tysięcy mieszkańców naszego regionu. Rozmiar szkód, jakie siły przyrody spowodowały na terenie naszego województwa, jest ogromny, w związku z czym Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk zwraca się do Państwa z gorącym APELEM O POMOC.

Zgodnie z zapowiedzią Pana Mieczysława Struka Marszałka Województwa Pomorskiego zostało uruchomionych szereg działań na rzecz osób poszkodowanych w wyniku nawałnicy, która przeszła w dn. 11 sierpnia przez nasz region http://pomorskie.eu/-/marszalek-struk-apeluje-do-przedsiebiorcow-i-pracodawcow-z-pomorza-o-pomoc-poszkodowanym-w-nawalnicach

W tej chwili Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w porozumieniu z Samorządem Województwa Pomorskiego uruchomiło specjalne konto bankowe, na które można wpłacać pomoc finansową dla poszkodowanych:

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Zarząd Główny Nr rachunku: 74 1020 1811 0000 0402 0312 9525 z dopiskiem „Pomoc dla poszkodowanych w nawałnicy”. Na rachunek można wpłacać pieniądze w PLN.

Bardzo prosimy o wparcie i zamieszczenie apelu oraz informacji o numerze konta na Państwa stronach internetowych.