70-LECIE PARAFII W JAZOWEJ

W Jazowej 8 czerwca odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 70-lecia erygowania Parafii. W miejscowym kościele odprawiona została uroczysta Msza Święta przez Biskupa Józefa Wysockiego. Młodzież z terenu parafii przyjęła sakrament bierzmowania. Dla wspólnoty to była podniosła chwila.

Następnie odbył się Piknik Rodzinny. Na przybyłych licznie mieszkańców okolicznych sołectw, czekał poczęstunek oraz występy artystyczne. Nie zabrakło wspomnień, w tym tych od pierwszych osadników. Była to żywa lekcja historii.

Do przybyłych gości zwrócił się Burmistrz Jacek Michalski, który podziękował pierwszym pionierom za budowę Wiercin i okolic, w tym parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Słowa uznania złożył na ręce obecnego proboszcza ks. kan. Adama Sokólskiego.

Uroczystości zostały zorganizowane przy współpracy parafii, sołectw, gminy, ŻOK-u, mieszkańców oraz sponsorów.

Fot. Krystian Falk

PRZEMÓWIENIE BURMISTRZA JACKA MICHALSKIEGO - KLIKNIJ