Nie masz pomysłu na ferie? Zapowiada się nudny i zmarnowany czas w domu? Nie siedź bezczynnie i wpadnij na ciekawe warsztaty do Żuławskiego Ośrodka Kultury! więcej

W trakcie rozpoczynających się 29 stycznia 2015 r. w Żuławskim Parku Historycznym pokazów pofestiwalowych Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy mieszkańcy powiatu nowodworskiego będą mogli zobaczyć filmy, które wyświetlone zostały w ramach 10 edycji Festiwalu w kwietniu ubiegłego roku w warszawskim kinie Muranów. W Sali Dwukolumnowej  ŻPH wyświetlonych zostanie 8 produkcji, w tym głośny film Mumina Shakirova „Holokaust - klej do tapet?”.    Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku filmy podzielone zostały na dwa bloki tematyczne. 29 stycznia 2015 widzowie obejrzą filmy w bloku „Holokaust - historia, pamięć i świadkowie”. Natomiast 30 stycznia 2015 hasłem przewodnim będzie „ Współczesna tożsamość żydowska - pomiędzy tradycją a nowoczesnością”. Oprócz filmów nie zabraknie również innych atrakcji. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 po raz kolejny przygotują charakterystyczne potrawy kuchni żydowskiej.   Szczegółowy program pokazów pofestiwalowych „10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy” Wszystkich zainteresowanych w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. więcej

Kultowy Dżem zagra w Nowym Dworze Gdańskim. Jubileuszowy koncert zespołu będziecie mogli oglądać na stojąco w sali widowiskowej Żuławskiego Ośrodka Kultury. więcej

Koncert „Ballady na dwa serca” Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej 13 lutego 2015 na scenie Żuławskiego Ośrodka Kultury. więcej

Aktualności więcej ›

DZIEŃ PRACOWNIKA PUBLICZNYCH SŁUŻB ZATRUDNIENIA

data Wtorek, 27 stycznia 2015

To święto upamiętniające początek polskich służb zatrudnienia, który miał miejsce w 1919 roku, kiedy to Józef Piłsudski, wówczas Naczelnik Państwa, podpisał dekret o organizacji urzędów pośrednictwa pracy.

Czytaj więcej ›

IV Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej

data Wtorek, 27 stycznia 2015

Informuję, że na dzień 29 stycznia 2015 roku zwołana została IV Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Nowym Dworze Gdańskim. Obrady odbędą się o godzinie 15.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim przy ul. Wejhera 3.

Czytaj więcej ›

UMOWA NA ZARZĄDZANIE GMINNYM ZASOBEM NIERUCHOMOŚCI PODPISANA

data Poniedziałek, 26 stycznia 2015

W dniu 26 stycznia 2015 roku Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego podpisał umowę na „Zarządzanie gminnym zasobem nieruchomości na terenie miasta i gminy Nowy Dwór Gdański” na okres od 01.02.2015 do 31.12.2017 roku.

Czytaj więcej ›

X KOLEJKA ŻUŁAWSKIEJ HALOWEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ ZA NAMI

data Poniedziałek, 26 stycznia 2015

X KOLEJKA ŻUŁAWSKIEJ HALOWEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ ZA NAMI W miniony weekend odbyła się X runda rozgrywek w ramach Żuławskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej.

Czytaj więcej ›

ODBYŁ SIĘ TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ ROCZNIKA 2003

data Poniedziałek, 26 stycznia 2015

W minioną sobotę w Nowym Dworze Gdańskim mogliśmy śledzić zmagania młodych piłkarzy w trakcie Halowego Turnieju Piłki Nożnej Rocznika 2003 .

Czytaj więcej ›

XI MIEJSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ KOBIET ROZPOCZĘTA

data Poniedziałek, 26 stycznia 2015

W dniu 24 stycznia 2015 roku rozpoczęła się XI Miejska Liga Piłki Siatkowej Kobiet. Do rozgrywek zgłosiło się 7 drużyn.

Czytaj więcej ›

PRZECZYTAJ 52 KSIĄŻKI W 2015 ROKU

data Poniedziałek, 26 stycznia 2015

Ruszyła internetowa inicjatywa czytelnicza 52 książki. Akcja ma na celu zachęcić do przeczytania 52 książek w ciągu jednego roku. Szybki rachunek sugeruje, że należy przeczytać jedną książkę tygodniowo.

Czytaj więcej ›

NOWODWORSKA MŁODZIEŻ W KONKURSIE WIEDZY HISTORYCZNEJ

data Poniedziałek, 26 stycznia 2015

W minionym tygodniu 16 uczniów Zespołu Szkół nr  1 w Nowym Dworze Gdańskim z klas:  I A, II A, II B, II C oraz III A wzięło udział w szkolnych eliminacjach konkursu z wiedzy historycznej, którego organizatorem jest Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni. Najlepsi awansują do rundy finałowej, która odbędzie się w Gdyni. Życzymy powodzenia.  

Czytaj więcej ›

KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH WYSTĄPIŁ W ŻUŁAWSKIM OŚRODKU KULTURY

data Piątek, 23 stycznia 2015

W 22 stycznia 2015 r. w Żuławskim Ośrodku Kultury wystąpił Kabaret Skeczów Męczących. Sala Żuławskiego Ośrodka Kultury w Nowym Dworze Gdańskim bardzo szybko zapełniła się ludźmi oczekującymi na dobry humor, którego oczywiście nie brakowało.

Czytaj więcej ›

DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH

data Piątek, 23 stycznia 2015

23 stycznia w kalendarzu świąt nietypowych wskazany jest jako dzień bez opakowań foliowych. Bez względu na datę dobrze jest przypominać, iż ograniczając zużycie opakowań foliowych dbamy o naszą planetę i przyszłe pokolenia.

Czytaj więcej ›