Aktualności więcej ›

GMINA NOWY DWÓR GDAŃSKI PARTNEREM W PRZEDSIĘWZIĘCIU STRATEGICZNYM WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO – TRASA ROWEROWA R-10

data środa, 20 sierpnia 2014

Trwają dalsze przygotowania do uczestnictwa Gminy Nowy Dwór Gdański w budowie trasy rowerowej R -10, zwanej Nadmorskim Szlakiem Hanzeatyckim, usytuowanej w korytarzach europejskiej sieci tras rowerowych Euro Velo.

Czytaj więcej ›

Open Delta FOLK

data Poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Nowodworski festiwal Open Delta każdego roku zabiera publiczność w podróż w inny rejon świata. Tym razem w krainę czeskiego i słowackiego folkloru z Velki nad Velickou (Czechy) i Koszarisk (Słowacja). Oprócz zagranicznych gości wystąpią polskie zespoły inspirowane folklorem:

Czytaj więcej ›

Szkolenie dla nauczycieli i regionalistów w ramach projektu "Żuławy. Lubię to!"

data Poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i miłośników regionu do udziału w trzydniowym szkoleniu w ramach realizowanego przez Klub Nowodworski projektu „Żuławy. Lubię to!”, które odbędzie się w Żuławskim Parku Historycznym w dwóch terminach: 27 – 29 sierpnia 2014 r. i 26 – 28 września 2014 r.

Czytaj więcej ›

WSPÓŁTWORZYMY INTELIGENTNE SPECJALIZACJE POMORZA

data Poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Koncepcja inteligentnej specjalizacji „Energetyka konsumencka”, stworzona w ramach partnerstwa 22 podmiotów z obszaru Województwa Pomorskiego, w tym także Gminy Nowy Dwór Gdański, po przeprowadzonej ocenie formalnej, została wpisana na listę aplikacji wstępnych. Podmiotem reprezentującym partnerstwo jest Fundacja Poszanowania Energii z Gdańska.

Czytaj więcej ›

ZWIĘKSZENIE ZAKRESU INWESTYCJI W TRWAJĄCYM PROJEKCIE TERMOMODERNIZACYJNYM NA TERENIE GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI

data Czwartek, 14 sierpnia 2014

Trwają prace termomodernizacyjne w dwóch budynkach Szkoły Podstawowej Nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim oraz w budynku szkolnym w Marynowach. Dzięki realizacji projektu zrealizowany zostanie ostatni etap kompleksowej termomodernizacji placówek oświatowych Gminy Nowy Dwór Gdański.

Czytaj więcej ›

SZANSA NA ZWIĘKSZENIE EFEKTYWNOŚCI WYDATKOWANIA ŚRODKÓW PUBLICZNYCH

data środa, 13 sierpnia 2014

Gmina Nowy Dwór Gdański zakwalifikowała się do projektu „Zlecamy pożytecznie, wydajemy z pożytkiem”, którego liderem jest Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej. Celem projektu realizowanego od 01.04.2014 r. do 31.01.2016 r. jest zwiększenie efektywności zaspokajania potrzeb społeczności lokalnych poprzez społeczną kontrolę wydatkowania środków publicznych.

Czytaj więcej ›

Odpady

data Wtorek, 12 sierpnia 2014

Informuję, że w dniu jutrzejszym czyli 13.08.2014 z przyczyn technicznych odbędzie się odbiór odpadów: papieru i plastiku z budynków wielorodzinnych w Nowym Dworze Gdańskim. Pozostałe odbiory odbędą się bez zmian. Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj więcej ›

"Senior w obiektywie i Senior za obiektywem

data Czwartek, 07 sierpnia 2014

Bardzo serdecznie pragniemy zaprosić Państwa do udziału w Konkursie Fotograficznym "Senior w obiektywie i Senior za obiektywem"

Czytaj więcej ›

Informacja

data Wtorek, 05 sierpnia 2014

Państwowy Inspektor Sanitarny w Nowym Dworze Gdańskim przypomina rolnikom produkującym produkty pochodzenia roślinnego o obowiązku złożenia wniosku o wpis zakładu do rejestru zakładów podlegających urzędowym kontrolom żywności.

Czytaj więcej ›

Informacja

data Wtorek, 05 sierpnia 2014

Informacja dla hodowców trzody chlewnej dotycząca afrykańskiego pomoru świń

Czytaj więcej ›