Kolejna propozycja w ramach Teatr Polska - "Remus", Miejskiego Teatru Miniatura. Zapraszamy 9 października 2015 (piątek), godz. 18.00, bilety: 10 zł. Spektakl na podstawie najważniejszego dzieła literatury kaszubskiej, "Życia i przygód Remusa" Aleksandra Majkowskiego. Świat realny miesza się w nim ze światem kaszubskich legend i baśni. więcej

Pamiętacie jeszcze dancingi? Muzykę na żywo, wirujące ciała, szaleństwo do białego rana? Żuławski Ośrodek Kultury powraca do tej nieco szalonej tradycji w jak najbardziej kulturalnej formie. Pierwszy dancing 23 października, od godz. 19.00. Wejście: 10 zł/osoba. Zapisy w sekretariacie ŻOK-u. Liczba miejsc ograniczona! Więcej na: http://www.zok-ndg.pl/index.php/pl/370-dancing-dancing-dancing więcej

Przedstawiamy terminarz rozgrywek LKS ŻUŁAWY oraz niżej wyniki: więcej

Narodowe Czytanie, Dożynki Gminne, Pchli Targ, Festiwal Latawców, Żuławy Wkoło, a poza tym koncerty, spektakle i wiele innych atrakcji czeka nas w Gminie Nowy Dwór Gdański jesienią 2015. Żuławski Ośrodek Kultury przygotował kalendarz jesienny do którego odsyłamy pod link: http://www.zok-ndg.pl/index.php/pl/360-co-w-zok-u-jesienia-sprawdz-kalendarz więcej

Aktualności więcej ›

ZA NAMI XII FESTIWAL LATAWCÓW

data Wtorek, 06 października 2015

Było kolorowo i rodzinnie, a to za sprawą XII już Festiwalu Latawców, który odbył się w minioną niedzielę w Nowym Dworze Gdańskim. Impreza po raz kolejny została zorganizowana przez Żuławski Ośrodek Kultury. Uczestnicy rywalizowali w trzech konkurencjach wiekowych o Puchar Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego.

Czytaj więcej ›

KOLEJNE LAMPY SOLARNE NA TERENIE GMINY

data Wtorek, 06 października 2015

W dniu 30.09.2015 r. dokonano odbioru technicznego montażu jedenastu lamp solarnych na terenie Gminy Nowy Dwór Gdański. Wykonawca Pan Andrzej Pustelnik, prowadzący firmę OTLKA z Bytowa, zrealizował przedmiot umowy w terminie za kwotę 48 351,30 zł.

Czytaj więcej ›

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W KMIECINIE

data Wtorek, 06 października 2015

W ubiegłą sobotę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kmiecinie odbył się Festyn - Święto Pieczonego Ziemniaka. Pyszne potrawy ziemniaczane oraz swojskie ciasto zagościły na  stołach. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: konkursy, kiermasz rozmaitości oraz wspaniałe, kolorowe dmuchańce.

Czytaj więcej ›

ODBYŁ SIĘ I KONGRES ŻUŁAWSKI

data Poniedziałek, 05 października 2015

  W miniony weekend odbył się w Nowym Dworze Gdańskim I Kongres Żuławski.  W ramach Kongresu obchodziliśmy 135 rocznicę nadania praw miejskich oraz Dzień Osadnika. Przy stacji  kolei wąskotorowej grupa rekonstrukcyjna SGO Pomorze przy wsparciu mieszkańców miasta odtworzyła przybycie pierwszych osadników na tereny Żuław po II wojnie światowej.

Czytaj więcej ›

50-LECIE POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

data Poniedziałek, 05 października 2015

Państwo Alicja i Roman Duda z Kmiecina obchodzili 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego.  Gratulacje i życzenia  złożyli  Burmistrz  Jacek Michalski oraz zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Nowym Dworze Gdańskim Pani Doborsława Fila.

Czytaj więcej ›

ZAPRASZAMY NA FACEBOOKA

data Niedziela, 04 października 2015

Drodzy Mieszkańcy i odwiedzający naszą stronę Goście. Powstał profil Gminy Nowy Dwór Gdański na portalu społecznościowym Facebook. Chcemy być bliżej Was, przekazywać bieżące informacje, pisać o tym co się wydarzyło oraz zapraszać na zbliżające się wydarzenia

Czytaj więcej ›

DZIŚ ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

data Piątek, 02 października 2015

Dziś Światowy Dzień Uśmiechu. Niektóre święta mogłyby trwać przez cały rok. A szczególne życzenia powodów do uśmiechu przesyłamy Studentom, którzy rozpoczęli wczoraj swoje uczelniane zmagania!

Czytaj więcej ›

JESIENNE SPRZĄTANIE TUGI ZA NAMI

data środa, 30 września 2015

W sobotę 26 września 2015 r. odbyło się, jesienne sprzątanie rzeki Tugi. Ponad 30 wolontariuszy z lokalnych szkół, z Klubu Nowodworskiego, mieszkańców i strażaków wyruszyło by zebrać jak najwięcej śmieci z naszej rzeki.

Czytaj więcej ›

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

data środa, 30 września 2015

Z okazji Dnia Chłopaka wszystkim Panom życzę śmiałości w dążeniu do własnych celów, odwagi w kroczeniu swoją drogą i wytrwałości w każdym działaniu oraz uśmiechu i pogody ducha każdego dnia.

                                                                                                      Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego
                                                            Jacek Michalski

Czytaj więcej ›

JESIEŃ U PRZEDSZKOLAKÓW

data Wtorek, 29 września 2015

Jesień to bardzo kolorowa i wyjątkowa pora roku, która zagościła już w nowodworskich przedszkolach.

Czytaj więcej ›