Aktualności więcej ›

Zawiadomienie

data Czwartek, 31 lipca 2014

Zawiadomienie o zawiszeniu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji - Budowa drogi S-7 Gdańsk(A-1)-Elbląg (S-22) odcinek Koszwały(dk nr 7 Koszwały) - Elbląg (z węzłem Kazimierzowo). Zadanie 1: Koszwały - Nowy Dwór Gdański

Czytaj więcej ›

Nowy Dwór Gdański –Nowa przestrzeń życia

data Czwartek, 31 lipca 2014

Ukazał się właśnie promujący Gminę Nowy Dwór Gdański informator zatytułowany Nowy Dwór Gdański  „Nowa przestrzeń życia”. Publikacja została podzielona na kilka działów przedstawiających rys historyczny gminy, jej ciekawe położenie ,walory turystyczne, zrewitalizowaną przestrzeń publiczna oraz ofertę inwestycyjną.

Czytaj więcej ›

Promocja Gminy na 754 Jarmarku św. Dominika w Gdańsku

data Wtorek, 29 lipca 2014

W poniedziałek 28 lipca 2014 r. promowaliśmy Żuławy, a przede wszystkim ich Stolicę - Nowy Dwór Gdański na 754 Jarmarku św. Dominika w Gdańsku, największej imprezie w Polsce i jednej z kilku największych w Europie.

Czytaj więcej ›

Zdejmij nogę z gazu, do Ciebie mówi – Twój most!

data Wtorek, 29 lipca 2014

W dniu 29.07.2014 r. z inicjatywy miejscowego przedsiębiorcy w porozumieniu z Gminą Nowy Dwór Gdański będącej zarządcą drogi i obiektu mostowego przy ulicy Sikorskiego w ramach Kampanii Społecznej zawieszono na moście zwodzonym baner informacyjny. Baner w swej treści „w imieniu mostu” przypomina i prosi o dostosowanie się kierowców do obowiązującego na tym odcinku ograniczenia prędkości do 20km/h.

Czytaj więcej ›

DOŻYNKI GMINNO – POWIATOWE

data Poniedziałek, 28 lipca 2014

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego – Jacek Michalski i Starosta Nowodworski – Ewa Dąbska w dniu 13 września br. w Nowym Dworze Gdańskim organizują Dożynki Gminno - Powiatowe. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy twórców szeroko pojętego rękodzieła, a także wszystkie chętne organizacje, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, sołectwa i instytucje do zaprezentowania swojego dorobku, pracy i twórczości. Zapraszają również do udziału w konkursie „Smak Żuław i Mierzei”, najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz stoisko dożynkowe.

Czytaj więcej ›

DODATKOWE ŚRODKI NA TERMOMODERNIZACJĘ CORAZ BLIŻEJ

data Poniedziałek, 28 lipca 2014

Wzrosły szanse na pozyskanie środków zewnętrznych w celu sfinansowania znacznej części wkładu własnego Gminy w ramach inwestycji termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 1 oraz budynku szkolnego w Marynowach. Wniosek złożony przez Gminę do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uzyskał pozytywną ocenę formalną i merytoryczną, a co więcej otrzymał także status zgodności z regulaminem konkursu.

Czytaj więcej ›

Pętla Żuławska

data Niedziela, 27 lipca 2014

W dniu 23 lipca 2014 roku Zastępca Burmistrza Tomasz Szczepański uczestniczył w posiedzeniu Zarządu Spółki Pętla Żuławska Sp. z o. o. Na spotkaniu przedstawiona została m.in. idea projektu tramwaju wodnego łączącego porty i przystanie Pętli Żuławskiej, aktualny stan wprowadzania operatorów na poszczególne przystanie i porty.

Czytaj więcej ›

95 rocznica Święta Policji

data Czwartek, 24 lipca 2014

Dnia 24 lipca Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego - Jacek Michalski oraz Zastępca Burmistrza - Tomasz Szczepański złożyli na ręce Komendanta Powiatowego Policji - Wacława Łokuciewskiego oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji – Tomasza Pawlaka gratulacje, życzenia oraz prezent dla funkcjonariuszy i pracowników nowodworskiej Komendy Powiatowej Policji.

Czytaj więcej ›

Wieści Nowodworskie - Lipiec 2014

data środa, 23 lipca 2014

Prezentujemy Państwu drugie już w tym roku, letnie wydanie „Wieści Nowodworskich”. Mamy nadzieję, że biuletyn będzie ciekawym źródłem informacji o prowadzonych inwestycjach, organizowanych imprezach kulturalnych, tworzonych dokumentach strategicznych, nowym rozdaniu budżetu obywatelskiego na kolejny 2015 rok oraz o nowych przysługujących mieszkańcom uprawnieniach.

Czytaj więcej ›

NOWY DWÓR GDAŃSKI PIERWSZYM MIASTEM W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM, KTÓRE SPEŁNIŁO KRYTERIA CERTYFIKACYJNE DO CITTASLOW

data środa, 23 lipca 2014

„Witamy Nowy Dwór Gdański wśród miast Cittaslow” – tymi słowami Burmistrz Miasta i Gminy Ryn, Józef Karpiński, zakończył wizytę certyfikacyjną przed przystąpieniem do Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Cittaslow, która odbyła się w naszym mieście 22 lipca br.

Czytaj więcej ›