Aktualności więcej ›

Ruszyła druga edycja „Turnieju Miast Zumi”!

data Piątek, 31 października 2014

Zabawa ma formę rankingu, w którym uczestnicy mogą zagłosować na jedno spośród 335 miast powiatowych. By każde miasto miało równe szanse wygrania nagrody, zostanie zastosowana proporcja ilości głosów do ilości liczby mieszkańców i to ona zadecyduje o pozycji w rankingu.

Czytaj więcej ›

TELEOPIEKA DOMOWA dla osób samotnie przebywających w domu - spotkanie Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego z Prezesem Polskiego Centrum Opieki

data środa, 22 października 2014

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski spotkał się z Prezesem Centrum Opieki Krzysztofem Bruskim, by omówić szczegóły usługi z zakresie praktycznego zastosowania technologii informatyczno-telekomunikacyjnych do zapewnienia bezpieczeństwa i wsparcia życia seniorów czy osób niesamodzielnych przebywających trwale lub czasowo samotnie we własnych domach.

Czytaj więcej ›

Spotkanie seniorów z Gminy Nowy Dwór Gdański

data środa, 22 października 2014

Z Seniorami Spotkał się Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski i złożył serdeczne życzenia zdrowia, pogody ducha i wielu życia, wypełnionego radością i satysfakcją z przeżytych lat, szacunkiem i życzliwością spotkanych na co dzień ludzi, aby samotność omijała Was szerokim łukiem, a zdobyte doświadczenie i życiowa mądrość służyły innym.

Czytaj więcej ›

Międzynarodowy Dzień Białej Laski w Nowym Dworze Gdańskim

data środa, 22 października 2014

15 października obchodzony był Międzynarodowy Dzień Białej Laski, wyjątkowy dzień osób z dysfunkcją z wzroku. Zarząd Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Nowym Dworze Gdańskim zorganizował spotkanie z okazji tego święta.

Czytaj więcej ›

Drzewko za butelkę

data środa, 22 października 2014

25 października 2014 r. od 12.00 do 15.00 w Żuławskim Parku Historycznym każde 20 plastikowych butelek można będzie wymienić na 1 drzewko. Butelki muszą być czyste, zgniecione i posegregowane kolorystycznie.

Czytaj więcej ›

KAJAKIEM I ROWEREM PRZEZ ŻUŁAWY – JUŻ WKRÓTCE BĘDZIE TO MOŻLIWE DZIĘKI INWESTYCJOM GMINNYM ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ

data Poniedziałek, 20 października 2014

W ostatnim czasie często informujemy Państwa na naszej stronie internetowej oraz na łamach Wieści Nowodworskich o infrastrukturze kajakowej oraz rowerowej, która dzięki środkom unijnym zaplanowana jest do powstania w naszej gminie w najbliższych latach. Także miniony tydzień był pełen intensywnych prac dotyczących tym razem głównie tras rowerowych.

Czytaj więcej ›

SIĘGAMY PO ŚRODKI ZEWNĘTRZNE – ODNOWA I ROZWÓJ WSI

data Poniedziałek, 20 października 2014

Trwa kolejny etap procedury pozyskiwania dofinansowania środków finansowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jak informowaliśmy Państwa w czerwcu br. pomimo niewielkiej alokacji, wynoszącej 1,8 mln złotych na całe województwo pomorskie, Gmina Nowy Dwór Gdański podjęła próbę pozyskania pieniędzy na dofinansowanie

Czytaj więcej ›

ZMODERNIZOWANE GMINNE OBIEKTY SPORTOWE PRZY ULICY WARSZAWSKIEJ ODDANE DO UŻYTKOWANIA

data Poniedziałek, 20 października 2014

Zakończony został I etap modernizacji Gminnych Obiektów Sportowych w Nowym Dworze Gdańskim. Koszty zakończonej inwestycji wyniosły blisko 1,4 miliona złotych z czego blisko 800 tysięcy złotych stanowiło dofinansowanie pochodzące ze środków unijnych  dystrybuowanych w ramach Programu Operacyjnego RYBY.

Czytaj więcej ›

O G Ł O S Z E N I E

data Poniedziałek, 20 października 2014

Informuję, że na dzień 23 października 2014 roku zwołana została XLIV Sesja Rady Miejskiej w Nowym Dworze Gdańskim. Obrady odbędą się o godzinie 10.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim przy ul. Wejhera 3.

Czytaj więcej ›

Ćwiczenia wojewódzkie pk. POMORZE - 2014

data Piątek, 17 października 2014

Urząd Miejski w Nowym Dworze Gdańskim wziął udział w wojewódzkim ćwiczeniu obronnym pk. POMORZE - 2014 przeprowadzonym w dniach 15 -16 października 2014 r. Temat ćwiczeń: „Funkcjonowanie administracji publicznej podczas wykonywania zadań z zakresu obronności i bezpieczeństwa Województwa Pomorskiego”.

Czytaj więcej ›