Kolejna propozycja w ramach Teatr Polska - "Remus", Miejskiego Teatru Miniatura. Zapraszamy 9 października 2015 (piątek), godz. 18.00, bilety: 10 zł. Spektakl na podstawie najważniejszego dzieła literatury kaszubskiej, "Życia i przygód Remusa" Aleksandra Majkowskiego. Świat realny miesza się w nim ze światem kaszubskich legend i baśni. więcej

Pamiętacie jeszcze dancingi? Muzykę na żywo, wirujące ciała, szaleństwo do białego rana? Żuławski Ośrodek Kultury powraca do tej nieco szalonej tradycji w jak najbardziej kulturalnej formie. Pierwszy dancing 23 października, od godz. 19.00. Wejście: 10 zł/osoba. Zapisy w sekretariacie ŻOK-u. Liczba miejsc ograniczona! Więcej na: http://www.zok-ndg.pl/index.php/pl/370-dancing-dancing-dancing więcej

Przedstawiamy terminarz rozgrywek LKS ŻUŁAWY oraz niżej wyniki: więcej

Narodowe Czytanie, Dożynki Gminne, Pchli Targ, Festiwal Latawców, Żuławy Wkoło, a poza tym koncerty, spektakle i wiele innych atrakcji czeka nas w Gminie Nowy Dwór Gdański jesienią 2015. Żuławski Ośrodek Kultury przygotował kalendarz jesienny do którego odsyłamy pod link: http://www.zok-ndg.pl/index.php/pl/360-co-w-zok-u-jesienia-sprawdz-kalendarz więcej

Aktualności więcej ›

WYBRANO ZADANIA NA 2016 ROK W RAMACH " BUDŻETU OBYWATELSKIEGO "

data Czwartek, 08 października 2015

W ramach czwartej edycji budżetu obywatelskiego do rozdysponowania na 2016 rok przeznaczono pulę 75.000 zł.

Czytaj więcej ›

KOLEJNE REMONTY DROGOWE W GMINIE ZA NAMI

data Czwartek, 08 października 2015

    Zgodnie z zapowiedziami oraz przyjętymi w budżecie środkami finansowymi w okresie letnim zostało zrealizowanych kilka ważnych dla mieszkańców naszej gminy inwestycji drogowych zarówno w mieście jak i na terenach wiejskich

Czytaj więcej ›

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO NA UNIWERSYTECIE TRZECIEGO WIEKU

data Czwartek, 08 października 2015

Nasi doświadczeni Studenci rozpoczęli kolejny rok nauki. Od inauguracji w Żuławskim Ośrodku Kultury rozpoczął się  Rok Akademicki na Uniwersytecie Trzeciego  Wieku w Nowym Dworze Gdańskim.

Czytaj więcej ›

ODBYŁO SIĘ POSIEDZENIE PREZYDIUM RADY MIEJSKIEJ

data Czwartek, 08 października 2015

07 października 2015r. odbyło się posiedzenie Prezydium Rady Miejskiej, w trakcie którego ustalono porządek najbliższej Sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 22 października 2015r.

Czytaj więcej ›

JESIEŃ U PRZEDSZKOLAKÓW

data środa, 07 października 2015

Przedszkolaki korzystają z wyjątkowo pięknej pogody i poznają  malowniczość jesieni. Tym razem odwiedziliśmy Przedszkole w Kmiecinie i Przedszkole Miejskie nr 4 w Nowym Dworze Gdańskim. Maluchy z Kmiecina odwiedziły sad, w którym poznały walory jesieni, zbierały pierwsze spadające liście oraz inne cuda natury.

Czytaj więcej ›

ZA NAMI XII FESTIWAL LATAWCÓW

data Wtorek, 06 października 2015

Było kolorowo i rodzinnie, a to za sprawą XII już Festiwalu Latawców, który odbył się w minioną niedzielę w Nowym Dworze Gdańskim. Impreza po raz kolejny została zorganizowana przez Żuławski Ośrodek Kultury. Uczestnicy rywalizowali w trzech konkurencjach wiekowych o Puchar Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego.

Czytaj więcej ›

KOLEJNE LAMPY SOLARNE NA TERENIE GMINY

data Wtorek, 06 października 2015

W dniu 30.09.2015 r. dokonano odbioru technicznego montażu jedenastu lamp solarnych na terenie Gminy Nowy Dwór Gdański. Wykonawca Pan Andrzej Pustelnik, prowadzący firmę OTLKA z Bytowa, zrealizował przedmiot umowy w terminie za kwotę 48 351,30 zł.

Czytaj więcej ›

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W KMIECINIE

data Wtorek, 06 października 2015

W ubiegłą sobotę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kmiecinie odbył się Festyn - Święto Pieczonego Ziemniaka. Pyszne potrawy ziemniaczane oraz swojskie ciasto zagościły na  stołach. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: konkursy, kiermasz rozmaitości oraz wspaniałe, kolorowe dmuchańce.

Czytaj więcej ›

ODBYŁ SIĘ I KONGRES ŻUŁAWSKI

data Poniedziałek, 05 października 2015

  W miniony weekend odbył się w Nowym Dworze Gdańskim I Kongres Żuławski.  W ramach Kongresu obchodziliśmy 135 rocznicę nadania praw miejskich oraz Dzień Osadnika. Przy stacji  kolei wąskotorowej grupa rekonstrukcyjna SGO Pomorze przy wsparciu mieszkańców miasta odtworzyła przybycie pierwszych osadników na tereny Żuław po II wojnie światowej.

Czytaj więcej ›

50-LECIE POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

data Poniedziałek, 05 października 2015

Państwo Alicja i Roman Duda z Kmiecina obchodzili 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego.  Gratulacje i życzenia  złożyli  Burmistrz  Jacek Michalski oraz zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Nowym Dworze Gdańskim Pani Doborsława Fila.

Czytaj więcej ›