Najbliższa kolejka odbędzie się w sobotę 31 stycznia 2015 roku, tradycyjnie w Zespole Szkół Nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. Harmonogram spotkań: więcej

Zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z atrakcji przygotowanych przez Bibliotekę Publiczną w Nowym Dworze Gdańskim i jej filie w trakcie ferii zimowych. więcej

W Żuławskim Parku Historycznym odbędzie się pokonkursowa wystawa międzynarodowego Konkursu na Ekslibris i Małą Formę Graficzną pt. „ Tajemnice Chłodnego Morza”. Najlepsze prace profesjonalnych twórców i amatorów z całego świata będą mogli Państwo obejrzeć w dniach 06.02.2015-28.02.2015. Wstęp wolny. więcej

Nie masz pomysłu na ferie? Zapowiada się nudny i zmarnowany czas w domu? Nie siedź bezczynnie i wpadnij na ciekawe warsztaty do Żuławskiego Ośrodka Kultury! więcej

Kultowy Dżem zagra w Nowym Dworze Gdańskim. Jubileuszowy koncert zespołu będziecie mogli oglądać na stojąco w sali widowiskowej Żuławskiego Ośrodka Kultury. więcej

Aktualności więcej ›

PIERWSZE SPOTKANIE DOTYCZĄCE STANDARDU ŻUŁAWSKIEGO SMAKU

data Piątek, 30 stycznia 2015

Stowarzyszenie Żuławy otrzymało dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich projektu, mającego na celu stworzenie standardu żuławskiego smaku. Choć zadanie to nie należy do łatwych, na pierwszym spośród pięciu spotkań roboczych, spotkało się blisko 30 osób zainteresowanych współtworzeniem kulinarnego kanonu.

Czytaj więcej ›

IV NADZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ W NOWYM DWORZE GDAŃSKIM

data Piątek, 30 stycznia 2015

Odbyła się IV Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Nowym Dworze Gdańskim. Radna Beata Gołębiowska wybrana została sekretarzem obrad, które przeprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Krawczyk.
Na sesji przyjęte zostały przygotowane wcześniej uchwały w sprawie zmian w budżecie na rok 2015, w sprawie  zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej do roku 2030, w sprawie zwolnień z opłaty targowej sprzedaży na obszarze Gminy Nowy Dwór Gdański na rok 2015, a także uchwała w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki tej opłaty i ustalenia stawki za opłaty za pojemnik.

Czytaj więcej ›

SZKOLENIE ZORGANIZOWANE PRZEZ ZWIĄZEK GMIN POMORSKICH

data Czwartek, 29 stycznia 2015

Wójtowie i Burmistrzowie, a wśród nich także Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego, Jacek Michalski, zasiedli dziś w auli Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie dzięki szkoleniu zorganizowanemu przez Związek Gmin Pomorskich uaktualnili swoją wiedzę dotyczącą pozycji, praw i obowiązków jako włodarze JST.

Czytaj więcej ›

POKAZY POFESTIWALOWE „10 MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FILMOWEGO – ŻYDOWSKIE MOTYWY”

data Czwartek, 29 stycznia 2015

29 stycznia 2015 roku o godz. 10.00 w Żuławskim Parku Historycznym rozpoczęły się pokazy pofestiwalowe „10 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego - Żydowskie Motywy”.

Czytaj więcej ›

DWA KONKURSY OGŁOSZONE PRZEZ ZARZĄD POWIATU NOWODWORSKIEGO

data środa, 28 stycznia 2015

Zarząd Powiatu Nowodworskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2015 roku. W ramach ogłoszonego konkursu przewidziano do realizacji zadania z zakresu: kultury i sztuki, kultury fizycznej i sportu, ochrony zdrowia oraz turystyki i wypoczynku.

Czytaj więcej ›

SPOTKANIE CZŁONKÓW LOKALNEJ GRUPY RYBACKIEJ RYBACKA BRAĆ MIERZEI

data środa, 28 stycznia 2015

Przedstawiciele członków Lokalnej Grupy Rybackiej Rybacka Brać Mierzei spotkali się dziś w Urzędzie Miejskim w Nowym Dworze Gdańskim by podsumować działania minionych lat.

Czytaj więcej ›

SPOTKANIE W SPRAWIE INFRASTRUKTURY WODNEJ

data środa, 28 stycznia 2015

Wczorajsze spotkanie w Departamencie Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego pozwoliło na ustalenie kolejnych informacji w przedsięwzięciu Kajakiem przez Pomorze, w którym Gmina Nowy Dwór Gdański weźmie udział. Rozmowa dotyczyła także drugiego etapu Pętli Żuławskiej.

Czytaj więcej ›

DZIEŃ PRACOWNIKA PUBLICZNYCH SŁUŻB ZATRUDNIENIA

data Wtorek, 27 stycznia 2015

To święto upamiętniające początek polskich służb zatrudnienia, który miał miejsce w 1919 roku, kiedy to Józef Piłsudski, wówczas Naczelnik Państwa, podpisał dekret o organizacji urzędów pośrednictwa pracy.

Czytaj więcej ›

IV Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej

data Wtorek, 27 stycznia 2015

Informuję, że na dzień 29 stycznia 2015 roku zwołana została IV Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Nowym Dworze Gdańskim. Obrady odbędą się o godzinie 15.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim przy ul. Wejhera 3.

Czytaj więcej ›

UMOWA NA ZARZĄDZANIE GMINNYM ZASOBEM NIERUCHOMOŚCI PODPISANA

data Poniedziałek, 26 stycznia 2015

W dniu 26 stycznia 2015 roku Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego podpisał umowę na „Zarządzanie gminnym zasobem nieruchomości na terenie miasta i gminy Nowy Dwór Gdański” na okres od 01.02.2015 do 31.12.2017 roku.

Czytaj więcej ›