Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego zaprasza na Narodowe Czytanie lektury " Quo vadis " - Henryka Sienkiewicza, 3 września br. o godz 11.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański. więcej

Gmina Nowy Dwór Gdański wystawiła na sprzedaż kilka atrakcyjnych działek budowlanych. Działki znajdują się przy ul. Lawendowej ( 16 działek) i Osiedle nad Tugą ( 1 działka ) o powierzchni od 642 m2 do 998 m2. Ze wzgledu na pełne uzbrojenie terenu, działki  cieszą się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy powstająca w ich otoczeniu zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. więcej

CO ROBIĆ PODCZAS WAKACJI ? SPRAWDŹ WAKACJE W GMINIE NOWY DWÓR GDAŃSKI więcej

Aktualności więcej ›

ZAKOŃCZYŁ SIĘ REMONT KORYTARZA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

data Wtorek, 30 sierpnia 2016

Zakończył się remont korytarza na parterze w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. Podczas remontu wykonano m.in. wymianę elementów schodów drewnianych, położono wykładzinę z tworzych sztucznych, położono nowe tynki, pomalowano ściany , wymieniono dzrzwi. Wykonawcą wyłonionym w przetargu była firma SKARBUD Budownictwo Maciej Janusz. Koszt inwestycji wyniósł 69 006, 97 zł

Czytaj więcej ›

MOST W TUJSKU ZAMKNIĘTY - KOMUNIKAT ZARZĄDU DRÓG POWIATOWYCH W NOWYM DWORZE GDAŃSKIM

data Wtorek, 30 sierpnia 2016

Zarząd Dróg Powiatowych w Nowym Dworze Gdańskim zawiadamia, iż w związku z uszkodzeniem przęsła zwodzonego na moście w m. Tujsk nad rzeką Tugą od dnia 29.08.2016 do odwołania most będzie zamknięty.  

Czytaj więcej ›

PRZEDŁUŻONA ZOSTAŁA UMOWA NA DZIERŻAWĘ GMINNEGO AUTOBUSU DLA LKS " ŻUŁAWY "

data Poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski podjął zarządzenie o przedłużeniu umowy na dzierżawę przez LKS " Żuławy" gminnego autobusu marki Autosan. Pojazd będzie wykorzystywany przez klub do przewozu drużyn piłkarskich na mecze ligowe i sparingowe, dzieci do szkoły oraz na basen.

Czytaj więcej ›

ŻYCZENIA BURMISTRZA NOWEGO DWORU GDAŃSKIEGO Z OKAZJI DNIA STRAŻNIKA MIEJSKIEGO

data Poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Dzień Strażnika Miejskiego to szczególna okazja, by wyrazić wdzięczność i uznanie funkcjonariuszom Straży Miejskiej za codzienny wysiłek i trud włożony w zapewnienie porządku publicznego i bezpieczeństwa mieszkańcom. To Wy zawsze byliście i jesteście do dyspozycji innych, zawsze  tam, gdzie trzeba nieść pomoc. Potraficie, nie zważając na trudy i niedogodności, z uporem i konsekwencją realizować podstawową misję Straży Miejskiej . Dziękuję Wam za to.

Czytaj więcej ›

PODPISANO LIST INTENCYJNY O WSPÓŁPRACY PARAFII GRECKOKATOLICKICH Z POLSKI I UKRAINY

data Poniedziałek, 29 sierpnia 2016

W niedzielę 28 sierpnia po zakończeniu Boskiej Liturgii odbyło się spotkanie o. Pawła Potocznego proboszcza parafii św. Mikołaja w Żelichowie/Cyganku, Rady Parafialnej i Ekonomicznej z o. Mikołajem Berdnykiem z greckokatolickiej parafii św. Włodzimierza w Sarnach w celu omówienia sposobów nawiązania ściślejszej współpracy między parafiami.

Czytaj więcej ›

GMINA PRZYGOTOWAŁA PLAN LEKCJI WRAZ Z HARMONOGRAMEM ODBIORU ODPADÓW

data Piątek, 26 sierpnia 2016

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami ! Z tej okazji gmina przygotowała plan lekcji wraz z harmonogramem odbioru odpadów. Przydatna rzecz nie tylko dla uczniów, ale także i dla rodziców.

Czytaj więcej ›

PODPISANIE UMOWY NA OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA INWESTYCJI REALIZOWANYCH W PROJEKCIE " POMORSKIE SZLAKI KAJAKOWE - KAJAKIEM PRZEZ ŻUŁAWY "

data Czwartek, 25 sierpnia 2016

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski podpisał umowę z Michał Kąkol ECE – KONSTRUKCJE INŻYNIERSKIE ul. prof. R. Cebertowicza 8/7, 80-809 Gdańsk na Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej oraz sprawowanie funkcji nadzoru autorskiego dla inwestycji realizowanych w projekcie „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Kajakiem przez Żuławy"

Czytaj więcej ›

OBÓZ WOLONTARIACKI KLUBU NOWODWORSKIEGO - REPORTAŻ

data Czwartek, 25 sierpnia 2016

Wolontariusze Klubu Nowodworskiego w ramach wakacji wybrali się na tzw. obóz wolontariacki do Małego Holendra - domu podcieniowego w Cyganku/Żelichowie w dniach 18-24 sierpnia.

Czytaj więcej ›

SPÓŁKA SZOP Sp. z o.o. ZAKUPIŁA NOWY POJAZD CIŚNIENIOWO - ASENIZACYJNY

data Wtorek, 23 sierpnia 2016

Spółka Szop Sp. z o.o. zakupiła nowy pojazd ciśnieniowo - asenizacyjny, który pozwoli na sprawniejszy proces wywozu nieczystości ciekłych z terenu Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański zarówno z domostw, jak i z wpustów ulicznych. Udziałowcem spółki jest Gmina Nowy Dwór Gdański.

Czytaj więcej ›

JULIUS HINZ I HEINRICH KORELLA W NOWYM DWORZE GDAŃSKIM

data Poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Urząd Miejski odwiedzili byli nowodworzanie Panowie  Julius Hinz i Heinrich Korella. Był czas na wspólne rozmowy o wzajemnej współpracy polsko-niemieckiej. Przypomnijmy. Pan Julius  Hinz jest przedwojennym mieszkańcem Nowego Dworu Gdańskiego. Zaangażowany w działania na rzecz pojednania, współpracy polsko- niemieckiej i partnerstwa. Od wielu lat wspiera nowodworskie placówki służby zdrowia, opieki społecznej oraz oświaty. Organizował i współfinansował praktyki młodzieży z Nowego Dworu Gdańskiego w Niemczech. Natomiast Heinrich Korella jako dziecko mieszkał na dzisiejszej ulicy Wejhera. W 2011 roku przekazał, po 66 latach, Muzeum Żuławskiemu klucze do domu, w którym mieszkał. Pan Heinrich przeżył katastrofę zatopienia statku MS Wilhelm Gustloff 30 stycznia 1945 roku.

Czytaj więcej ›