Aktualności więcej ›

WIGILIA DLA MIESZKAŃCÓW NOWEGO DWORU GDAŃSKIEGO W ŻUŁAWSKIM OŚRODKU KULTURY

data Piątek, 19 grudnia 2014

Doroczne spotkanie opłatkowe dla mieszkańców Nowego Dworu Gdańskiego odbyło się dziś w Żuławskim Ośrodku Kultury. Pełna sala zaproszonych wcześniej gości, a wśród nich przede wszystkim osoby starsze, chore i samotne, wprowadziły niezwykłą atmosferę ciepła i przyjaźni. Życzenia mieszkańcom złożyli przedstawiciele lokalnych władz, a wśród nich Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego, Jacek Michalski, Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Gross oraz Starosta Nowodworski Zbigniew Ptak.

Czytaj więcej ›

PRZEDŚWIĄTECZNY CZAS SPOTKAŃ I ŻYCZEŃ

data Piątek, 19 grudnia 2014

W duchu wigilijnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, Burmistrz Jacek Michalski wziął udział w spotkaniach opłatkowych z przedstawicielami m.in.: Warsztatów Terapii Zajęciowej w Marzęcinie oraz Nowym Dworze Gdańskim, Klubu Nowodworskiego, Centralnego Wodociągu Żuławskiego, Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oddział w Nowym Dworze Gdańskim, Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim, Polskiego Związku Niewidomych oddział w Nowym Dworze Gdańskim.

Czytaj więcej ›

NADZWYCZAJNE ZGROMADZENIE WSPÓLNIKÓW SPÓŁKI PĘTLA ŻUŁAWSKA SP. Z O.O.

data Piątek, 19 grudnia 2014

Odbyło się Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki Pętla Żuławska Sp. z.o.o, zorganizowane 18 grudnia 2014 roku w Elblągu. Przewodniczącym Zgromadzenia Wspólników wybrany został Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego, Jacek Michalski.

Czytaj więcej ›

ZŁOTE GODY PAŃSTWA TERESY I RYSZARDA GARDYSIAK - FOTORELACJA

data Piątek, 19 grudnia 2014

18 grudnia 2014 roku w Urzędzie Miejskim w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się uroczystość jubileuszu 50 -lecia pożycia małżeńskiego Państwa Teresy i Ryszarda Gardysiak.

Czytaj więcej ›

NOWY SPRZĘT INFORMATYCZNY W POWIATOWEJ KOMENDZIE POLICJI

data środa, 17 grudnia 2014

Gmina Nowy Dwór Gdański, poprzez Fundusz Wsparcia Policji, przekazała środki na rzecz Powiatowej Komendy Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Zgodnie z podpisanym porozumieniem, wsparcie przeznaczone zostało głównie na sprzęt informatyczny.

Czytaj więcej ›

O G Ł O S Z E N I E

data środa, 17 grudnia 2014

Informuję, że na dzień 29 grudnia 2014 roku zwołana została III Sesja Rady Miejskiej w Nowym Dworze Gdańskim. Obrady odbędą się o godzinie 10.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim przy ul. Wejhera 3.

Czytaj więcej ›

SPOTKANIE PRZY POMNIKU POLEGŁYCH CZOŁGISTÓW NA MOŚCIE NA RZECE LINAWA

data Wtorek, 16 grudnia 2014

33 lata minęły od tragicznego wydarzenia, kiedy to w trzy dni po wprowadzeniu stanu wojennego, czterech młodych żołnierzy czołgistów zginęło na moście na rzece Linawa. Załogi pojazdów I Warszawskiego Pułku Czołgów im. Bohaterów Westerplatte w Elblągu dostały rozkaz by przemieścić się w celu wzmocnienia szeregów wojskowych w Gdańsku. Z niewiadomych przyczyn jeden z pojazdów stoczył się z mostu do wody.

Czytaj więcej ›

Pomorski Stół Bożonarodzeniowy w Starym Polu

data Wtorek, 16 grudnia 2014

W dniu 10 grudnia 2014 r. w Starym Polu, Zastępca Burmistrza Tomasz Szczepański uczestniczył w wojewódzkich przeglądach: „Pomorski Stół Bożonarodzeniowy” oraz „Przegląd Grup Kolędniczych”. Uroczystość zorganizował Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Starym Polu w celu kontynuacji tradycji dziedzictwa kulturowego i kulinarnego naszego regionu.

Czytaj więcej ›

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

data Poniedziałek, 15 grudnia 2014

Dorocznym zwyczajem, mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego mieli okazję nabyć piękne ozdoby choinkowe oraz świąteczne stroiki. Stało się tak za sprawą Kiermaszu Świątecznego zorganizowanego przez uczniów, rodziców i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Wiercinach w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim.

Czytaj więcej ›

Fabryka Ozdób Choinkowych po raz kolejny w Nowym Dworze Gdańskim

data Poniedziałek, 15 grudnia 2014

13 grudnia 2014 roku sala dwukolumnowa Żuławskiego Parku Historycznego zamieniła się w Fabrykę Ozdób Choinkowych. W świetnych humorach, przy bożonarodzeniowej oprawie muzycznej, całe rodziny, mali i duzi, dziewczynki i chłopcy tworzyli świąteczne wariacje.

Czytaj więcej ›