Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski serdecznie zaprasza już w najbliższą niedzielę, 31 maja do wesołego miasteczka na placu przed ŻOKiem w godzinach od 12:00 do 17:00 Wstęp wolny. więcej

W najbliższą sobotę (30.05.2015r.) od godz. 10:00 na boisku "Orlik" przy ulicy Warszawskiej 54 odbędzie się Festyn naukowo - zawodowy. więcej

31 maja 2015r. w godz. 8:00-18:00 w Urzędzie Miejskim odbędą się wybory do Izb Rolniczych. więcej

W imieniu Lokalnej Grupy Działania „Spichlerz Żuławski” oraz Lokalnej Grupy Rybackiej „Rybacka Brać Mierzei” zapraszamy na konsultacje społeczne dotyczące Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2015-2022. Konsultacje społeczne odbędą się w dniu 2 czerwca 2015 r. w Nowym Dworze Gdańskim. W trakcie konsultacji będzie można uzyskać informacje odnośnie wsparcia z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – Leader oraz Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze – RLKS. Poprosimy Państwao wyrażenie opinii dotyczącej kierunków rozwoju obszaru,  lokalnych problemów i potencjalnych przedsięwzięć, które mogłyby zostać dofinansowane w ramach nowych Lokalnych Strategii Rozwoju. Rozwiązania wypracowane w trakcie spotkania pozwolą na określenie kluczowych kierunków rozwoju wspólnego obszaru. Na spotkanie konsultacyjne w szczególności zapraszamy przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych,  przedsiębiorców, rolników
oraz rybaków. Spotkanie odbędzie w dniu 2 czerwca 2015r. w Sali konferencyjnej Żuławskiego Parku Historycznego w Nowym Dworze Gdańskim przy ul. Kopernika 17 w godz. od 16.30 do 18.30. więcej

Na dzień 28 maja 2015 roku zwołana została VII Sesja Rady Miejskiej w Nowym Dworze Gdańskim. Obrady odbędą się w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim przy ul. Wejhera 3. Początek - godzina 10.00 więcej

Aktualności więcej ›

REKRUTACJA NA WAKACYJNE STAŻE W URZĘDZIE MIEJSKIM

data środa, 27 maja 2015

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski serdecznie zaprasza do skorzystania z oferty „Wakacyjny Staż 2015”. Urząd Miejski oferuje 4 miejsca na płatnych stażach (2 miejsca w okresie czerwiec – sierpień oraz 2 miejsca w okresie lipiec - sierpień).

Czytaj więcej ›

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA MATKI

data Wtorek, 26 maja 2015

"Matka – to najpiękniejsze słowo w językach świata. Matka – to słowo, które oznacza miłość, miłość prawdziwą, która nie zdradza, to słowo, które oznacza wierność, które oznacza wielką ofiarę, nawet do śmierci, dla  dobra dziecka."                                                         abp Stanisław Wielgus                                                                                                                                                          Wszystkim Mamom z okazji Dnia Matki składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pogody ducha, szczęścia oraz radości i uśmiechu na co dzień. Życzę Wam wytrwałości w pełnieniu matczynych obowiązków oraz by każdego dnia Wasza miłość odzwierciedlała się na twarzach Waszych dzieci.
                                                                        Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego
                                                                                              Jacek Michalski

Czytaj więcej ›

RENOWACJA ZABYTKOWEGO KOŚCIOŁA W KMIECINIE

data Niedziela, 24 maja 2015

Dzięki środkom pozyskanym w 2014 roku przez Parafię w Kmiecinie oraz Gminę Nowy Dwór Gdański, trwa renowacja zabytkowego Kościoła pw. Św. Jadwigi w Kmiecinie.

Czytaj więcej ›

VIII FESTIWAL PIEŚNI RELIGIJNEJ W KMIECINIE

data Niedziela, 24 maja 2015

W minioną sobotę kmiecińska świątynia wypełniła się melodyjnymi dźwiękami w wykonaniu uczestników VIII Festiwalu Pieśni Religijnej. Wielu wykonawców zaprezentowało swoje talenty.

Czytaj więcej ›

EUROPEJSKA NOC MUZEÓW - NAPOLEON NA ŻUŁAWACH

data Niedziela, 24 maja 2015

Europejska Noc Muzeów w Nowym Dworze Gdańskim to już tradycja, która przyciąga rzesze miłośników historii i kultury do stolicy Żuław. Tegoroczna edycja odbyła się 23 maja 2015 r. Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku, zwiedzaniu Muzeum Żuławskiego i Żuławskiego Ośrodka Kultury towarzyszyła inscenizacja historyczna oraz wiele innych atrakcji.

Czytaj więcej ›

OTWARTY KONKURS OFERT NA WSPARCIE ZADANIA PUBLICZNEGO W ZAKRESIE TURYSTYKA I KRAJOZNAWSTWO

data Piątek, 22 maja 2015

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie zadania publicznego w zakresie Turystyka i Krajoznawstwo.

Czytaj więcej ›

ROZPOCZĘŁY SIĘ WARSZTATY KOMPUTEROWE DLA SENIORÓW

data Czwartek, 21 maja 2015

Rozpoczęły się warsztaty komputerowe w ramach projektu "W świecie okien-kompetencje cyfrowe i społeczne osób starszych z powiatu nowodworskiego" dofinansowanego z programu rządowego Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Czytaj więcej ›

PRZEDSZKOLAKI Z KMIECINA W URZĘDZIE MIEJSKIM

data środa, 20 maja 2015

Dziś Urząd Miejski w Nowym Dworze Gdańskim odwiedziła kolejna grupa przedszkolaków, tym razem były to maluchy z Kmiecina.

Czytaj więcej ›

PRZEKAZANIE SZTANDARU DLA OSP W LUBIESZEWIE

data środa, 20 maja 2015

16 maja br. w Lubieszewie odbył się "Dzień Strażaka", podczas którego przekazany został sztandar dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubieszewie.

Czytaj więcej ›

PROMOCJA 19. NUMERU KWARTALNIKA "PROWINCJA"

data Wtorek, 19 maja 2015

19 maja 2015r. w Żuławskim Parku Historycznym odbyło się spotkanie promujące 19. numer kwartalnika "Prowincja".

Czytaj więcej ›