Zapraszamy na Art Majówkę, czyli rodzinny piknik artystyczny. Weźcie całą rodzinę i spędźcie czas na animacjach, tworzeniu mobilnego ogrodu, sadzeniu marzeń i oczywiście na spotkaniu ze sztuką teatralną. W tym roku w wykonaniu Teatru Pinezka.      Oprócz tego wielkie bańki mydlane, balonikowe zwierzaki, a także inauguracja malarzy miasta, czyli projektu, który będzie chciał zmienić niektóre rejony Nowego Dworu Gdańskiego w kolorowe ogrody. W ramach akcji będziecie mieli okazję tworzyć miejski taras z mobilnymi ogrodami. Brzmi zagadkowo? Dowiecie się wszystkiego 1 maja.  Teatr Clowna Pinezki łączy w sobie elementy magii, teatru i cyrku, to wybuchowa mieszanka clownady, pantomimy, tańca, akrobacji, marionetek, szczudeł, żonglerki i improwizacji, wciągająca widza w każdym wieku.      W programie Art Majówki: 11.00-13.00 animacje i warsztaty, 13.00 Teatr Clowna Pinezki. Wszystkie wydarzenia odbywają się na terenach zielonych wokół ŻOK-u. Wydarzenia bezpłatne. Wydarzenie współfinansowane ze środków Gminy Nowy Dwór Gdański w ramach zadania publicznego Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, nazwa zadania „Rodzinnie i z pomysłem – cykl wydarzeń artystycznych w Nowym Dworze Gdańskim”.     więcej

Czerwony Kapturek to kolorowa i rozśpiewana, pełna przygód i humoru bajka dla najmłodszych. Zabawna adaptacja historii małej dziewczynki, której na drodze do domu babci staje groźny wilk. Spektakl Teatru Bajlandia zobaczycie w Żuławskim Ośrodku Kultury 4 maja 2016, o godz. 10.00 i 17.00.   Bajka opowiedziana lekko, barwnie i z humorem podbije serca także tych nieco starszych widzów. Spektakl trwa ok. 45 minut, przeznaczony jest dla widzów w wieku 3-9 lat. Bilety w cenie 10 zł. Po szczegółowe informacje oraz w celu dokonania rezerwacji grupowych zapraszamy do sekretariatu, tel.: 55 247 22 30. Opiekunowie grup zorganizowanych powyżej 10 osób wchodzą na spektakl bezpłatnie. więcej

W związku z udziałem w III edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej " Dni Otwarte  Funduszy Europejskich", Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych  Województwa Pomorskiego zaprasza na  "Dzień Otwarty" na jednej z na codzień zamknietych stacji pomp na terenie Żuław. Akcja zostanie zorganizowana 12 maja br. na stacji nr 4W Stegna w miejscowości Rybina, gm.Stegna powiat nowodworski. Dojazd drogą powiatową nr 2324G relacji Sztutowo-Rybina. Obiekt będzie otwarty w godz. 9.00. - 14.00. Zwiedzanie obiektu będzie bezplatne i nie potrzebna jest wcześniejsza rezerwacja.   Stacja nr 4W Stegna służy do odwadniania terenów depresyjnych i przydepresyjnych.   W szczególności zachęcamy do wzięcia udziału w akcji uczniów szkół.   Więcej informacji na stronie; www.zmiuw.gda.pl   W imieniu organizatorów zapraszamy !   więcej

Aktualności więcej ›

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA WNIOSKÓW

data Sobota, 30 kwietnia 2016

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego zaprasza do składania wniosków o przyznanie dotacji celowej na realizację zadania "CZYSTE POWIETRZE POMORZA" DLA GMINY NOWY DWÓR GDAŃSKI - edycja rok 2016.

Czytaj więcej ›

ZŁOTE GODY PAŃSTWA SYKUT

data Piątek, 29 kwietnia 2016

Państwo Zofia i Roman Sykut świętowali Złote Gody. Przeżyte razem 50 lat małżeństwa to wyjątkowa  okazja, nie zabrakło więc wielu życzeń i wzruszeń. Burmistrz Jacek Michalski oraz Kierwonik Urzędu Stanu Cywilnego w Nowym Dworze Gdańskim Anna Rachwał życzyli Jubilatom  kolejnych lat razem w zdrowiu i pomyślności.
 

Czytaj więcej ›

NAUKA I ZABAWA U MECHATRONIKÓW

data Piątek, 29 kwietnia 2016

Pracownia Mechatroniki to nie tylko miejsce nauki, ale przede wszystkim świetnej zabawy. Uczniowie klasy 1d (matematyczno technicznej) wykonują prace techniczne uczestnicząc w różnych projektach. Jest to połączenie zajęć warsztatowych z praktyczną matematyką: projektowanie, wymiarowanie, odmierzanie oraz rysunek techniczny, ale przede wszystkim praktyczne działanie.

Czytaj więcej ›

DZIEŃ ZIEMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WIERCINACH

data Czwartek, 28 kwietnia 2016

W Szkole Podstawowej w Wiercinach 19 kwietnia  odbyła się uroczystość poświęcona obchodom Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Czytaj więcej ›

ODBYŁO SIĘ SPOTKANIE STOWARZYSZENIA KUPCÓW ŻUŁAWSKICH

data Czwartek, 28 kwietnia 2016

W dniu 27 kwietnia odbyło się w Urzędzie Miejskim spotkanie członków Stowarzyszenia kupców Żuławskich. Wśród uczestników spotaknia był m.in. Zastępca Burmistrza Tomasz Szczepański. Na spotkaniu omówiono propozycję Stowarzyszenia Kupców dotyczącą zmiany sposobu zarządzania targowiskiem. Ponadto  rozmawiano o zaplanowanych na rok bieżący inwestycjach w obrębie Miejskiego Targowiska.

Czytaj więcej ›

WARSZTATY NA TEMAT AUTYZMU W SZKOLE W WIERCINACH

data Czwartek, 28 kwietnia 2016

Uczniowie  Szkoły Podstawowej w Wiercinach wzięli udział w warsztatach na temat autyzmu w ramach akcji – KWIECIEŃ MIESIĄCEM AUTYZMU poprowadzonych przez szkolnego pedagoga.

Czytaj więcej ›

SADZIMY DRZEWA

data Czwartek, 28 kwietnia 2016

O tym, jak istotną rolę odgrywają drzewa w naszym ekosystemie nikomu już chyba nie trzeba tłumaczyć. Aleje przydrożne - obok funkcji komunikacyjnych i przyrodniczych - spełniają funkcje krajobrazowo-estetyczne . Dla przypomnienia - jedno drzewo w ciągu 10 lat produkuje tyle tlenu, ile zużywa człowiek w ciągu dwudziestu lat życia.

Czytaj więcej ›

PODSUMOWANIE AKCJI " MIESIĄC WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU "

data środa, 27 kwietnia 2016

Na placu przed Żuławskim Ośrodkiem Kultury  odbyło się podsumowanie akcji " Miesiąc wiedzy na temat autyzmu ". Uczniowie oraz przedszkolaki  z terenu powiatu nowodworskiego przemaszerowali spod Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej  na plac przed Żuławskim Ośrodkiem Kultury.

Czytaj więcej ›

JUBILEUSZ URODZINOWY PANI ZOFII FIDUT

data Wtorek, 26 kwietnia 2016

Z okazji 91.urodzin Pani Zofii Fidut, Zastępca Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego Tomasz Szczepański złożył Jubilatce gratulacje oraz życzenia kolejnych lat w zdrowiu, spokoju, radości oraz wielu radosnych chwil spędzonych w gronie najbliższych.Pani Zofio, 200 lat !

Czytaj więcej ›

POLA NADZIEI 2016

data Wtorek, 26 kwietnia 2016

W minioną niedzielę uczniowie Gimnazjum nr 1, Szkoły Podstawowej nr1 oraz Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim uczestniczyli  wspólnie w  akcji Pola Nadziei

Czytaj więcej ›