Aktualności więcej ›

usuwanie wyrobów zawierających azbest

data Wtorek, 25 listopada 2014

Mieszkańcy naszej Gminy, po raz kolejny mogli skorzystać z dofinansowań na demontaż, transport i utylizację wyrobów zawierających azbest.  Do udziału w zadaniu pn. Bezpieczne usuwanie eternitowych pokryć dachowych w gminie Nowy Dwór Gdański – edycja 2014” przystąpiło 7 właścicieli nieruchomości z terenu gminy.

Czytaj więcej ›

Dzień Pracownika Socjalnego

data Piątek, 21 listopada 2014

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego składam wszystkim Pracownikom Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Gdańskim życzenia zadowolenia i satysfakcji z pracy, której celem jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Praca ta wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności, ale również wyrozumiałości w obliczu ludzkich słabości oraz głębokiego przekonania, że nie można pozostawić osób potrzebujących pomocy samym sobie.

Czytaj więcej ›

Środa z Funduszami dla… organizacji pozarządowych

data Czwartek, 20 listopada 2014

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego (Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, Departament Programów Regionalnych) we współpracy z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne pt. „Środa z Funduszami dla… organizacji pozarządowych” organizowane w Gdańsku, 3 grudnia 2014 r., godz. 9.00 w sali im. Lecha Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego (ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk).

Czytaj więcej ›

Ogłoszenie

data Piątek, 14 listopada 2014

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego ogłosza otwarty konkurs ofert na rezlizację zadania publicznego w 2015 roku w zakresie działanie na rzecz osób niepełnosprawnych

Czytaj więcej ›

Spotkanie z krwiodawcami

data Piątek, 14 listopada 2014

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego w dniu dziejszym tj. 14.11.2014 r. spotkał się z krwiodawcami dziękując im za humanitarny czyn jakim jest oddawanie krwi. Wyróżniającym się krwiodawcom wręczył upominki i podziękowania.

Czytaj więcej ›

Przypominamy o zmianach lokali wyborczych

data Piątek, 14 listopada 2014

Przypominamy, iż w 2012 roku Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie podziału Gminy Nowy Dwór Gdański na stałe obwody głosowania oraz ustaliła ich numery, granice i wskazała siedziby obwodowych komisji wyborczych.

Czytaj więcej ›

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

data Piątek, 14 listopada 2014

Mszą św. w intencji ojczyzny w Parafii Przemienienia Pańskiego rozpoczęły się w Nowym Dworze Gdańskim uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Przemarsz pod pomnik w hołdzie poległym i pomordowanym za wolną i niepodległą ojczyznę odbył się z biało czerwonymi chorągiewkami.

Czytaj więcej ›

KOLEJNA INWESTYCJA GMINNA POWSTANIE DZIĘKI ŚRODKOM UNIJNYM

data Czwartek, 13 listopada 2014

12 listopada br. otrzymaliśmy informację, iż kolejny ze złożonych wniosków projektowych otrzyma dofinansowanie. Środki w wysokości ponad 60 tysięcy złotych pochodzić będą z Programu Operacyjnego RYBY i przeznaczone zostaną na zagospodarowanie wnętrza budynku użyteczności publicznej w Kępkach.

Czytaj więcej ›

KAJAKIEM PRZEZ ŻUŁAWY – NASZE SZLAKI KAJAKOWE REKOMENDOWANE DO REALIZACJI

data Czwartek, 13 listopada 2014

W trakcie konferencji podsumowującej kolejny etap prac nad przedsięwzięciem strategicznym województwa pomorskiego Kajakiem Przez Pomorze, Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski, otrzymał informację, iż wszystkie szlaki kajakowe współtworzone przez naszą gminę (Tuga, Szkarpawa, Nogat) zostały rekomendowane do realizacji.

Czytaj więcej ›

METROPOLITALNY PROGRAM REWITALIZACJI

data Czwartek, 13 listopada 2014

Po wielu miesiącach współpracy powstał Metropolitalny Program Rewitalizacji gmin biorących udział w projektach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w latach 2014-2020.

Czytaj więcej ›