Aktualności więcej ›

„WYPRAWKA SZKOLNA” – RZĄDOWY PROGRAM POMOCY UCZNIOM W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

data Czwartek, 11 września 2014

Uczniowie uczęszczający do szkół w Gminie Nowy Dwór Gdański mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych w ramach rządowego programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna” (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014 r. Dz.U. z 2014 r. poz. 1024).

Czytaj więcej ›

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH ORAZ ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO

data Czwartek, 28 sierpnia 2014

Niniejszym przypominamy i informujemy o zaplanowanym odbiorze odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego we wrześniu 2014 roku wg poniższego wykazu:

Czytaj więcej ›

SPOTKANIE INFORMACYJNE

data Czwartek, 28 sierpnia 2014

6 września 2014r. w godzinach 12:00- 14:00 w Żuławskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie informacyjne z instruktorami, oraz zostaną przeprowadzone zapisy do sekcji i grup twórczych.

Czytaj więcej ›

Zakończenie pleneru rzeźbiarskiego

data Czwartek, 28 sierpnia 2014

Żuławski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na uroczyste zakończenie I Pleneru "Rzeźba na Żuławach" i odsłonięcie rzeźb, które powstawały przy ŻOK-u przez ostatnie 2 tygodnie. Zakończenie pleneru rozpocznie się w sobotę o 16.00 od prezentacji rzeźby, która stanie przed Urzędem Miejskim, prezentacje zakończą się przy ŻOK-u od strony Tugi.

Czytaj więcej ›

W sieci NGO

data środa, 27 sierpnia 2014

Fundacja Instytut Równowagi Społeczno-Ekonomicznej zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w szkoleniach i doradztwie prowadzonych w ramach projektu"W sieci NGO"

Czytaj więcej ›

Spotkajmy się w Cyganku

data środa, 27 sierpnia 2014

Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu i Stowarzyszenie Jantar zapraszają mieszkańców Żuław na spotkanie w Żelichowie/Cyganku, które odbędzie się 6 września.

Czytaj więcej ›

W 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej

data Wtorek, 26 sierpnia 2014

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego serdecznie zaprasza mieszkańców do udziału w rocznicowym spotkaniu upamiętniającym ofiary II wojny światowej organizowanym 1 września b.r. w Nowym Dworze Gdańskim.

Czytaj więcej ›

Nowe chodniki i miejsca postojowe w mieście.

data Wtorek, 26 sierpnia 2014

Okres wakacji to czas wytężonej pracy dla pracowników Referatu Infrastruktury i Środowiska, którzy realizują inwestycje wpisane do tegorocznego budżetu. W letnich miesiącach zakończono realizację kilku kolejnych ważnych inwestycji wpisanych do budżetu na 2014 rok.

Czytaj więcej ›

Informacja

data Wtorek, 26 sierpnia 2014

Obwieszczenie o ponownym przeprowadzeniu oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia polegającym na - Budowa drogi S-7 Gdańsk(A-1)-Elbląg (S-22) odcinek Koszwały(dk nr 7 Koszwały) - Elbląg (z węzłem Kazimierzowo). Zadanie 1: Koszwały - Nowy Dwór Gdański, oraz Zadanie 2: Nowy Dwór Gdański -Kazimierzowo

Czytaj więcej ›

Folkowe emocje podczas Open Delty

data Poniedziałek, 25 sierpnia 2014

Open Delta 2014 przeniosła publiczność do świata muzyki folkowej i etnicznej i pokazała różnorodność folkloru Polski, Czech i Słowacji. Podczas festiwalu mieszkańcy mogli spróbowania swoich sił w takich oryginalnych dziedzinach jak biały śpiew, ceramika czy tradycyjny warsztat tkacki. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach naszych dziadków, podczas których odkopaliśmy choćby fruczkę i grę w klipę.

Czytaj więcej ›