Zapraszamy na wykład dr Dariusza Piaska poświęcony tematyce Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się 28 lutego 2015, o godzinie 17.00 w Sali Dwukolumnowej Żuławskiego Parku Historycznego. więcej

Klub Turystyczny PTTK Szuwarek w Nowym Dworze Gdańskim zaprasza na pieszą wycieczkę pomorską drogą św. Jakuba, która odbędzie się już 1 marca br. więcej

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badanie odbędzie się w Nowym Dworze Gdańskim przy ulicy Drzymały 4 (przy OSP) w dniach 16-17 marca. Na badanie zarejestrować można się pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub za pomocą strony internetowej pod adresem: www.mammo.pl . więcej

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich przy Departamencie Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku w ramach cyklu "Środa z Funduszami" zaprasza na spotkanie informacyjne poświęcone wsparciu i aktywizacji społeczności lokalnych z Funduszy Europejskich w perspektywie finansowej na lata 2014-2020. więcej

Kultowy Dżem zagra w Nowym Dworze Gdańskim. Jubileuszowy koncert zespołu będziecie mogli oglądać na stojąco w sali widowiskowej Żuławskiego Ośrodka Kultury. więcej

Aktualności więcej ›

I POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

data Piątek, 27 lutego 2015

25 lutego 2015 roku w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim odbył się finał I Powiatowego Konkursu Matematycznego dla gimnazjalistów. Jest to jedno z wielu działań w ramach Roku Matematyki w naszym powiecie. Patronat nad konkursem objęli: Starosta Nowodworski Zbigniew Ptak, Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski oraz Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

Czytaj więcej ›

V TURNIEJ KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH

data Czwartek, 26 lutego 2015

W Starym Polu odbył się dziś V Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Żuławy i Powiśle zorganizowany przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Z terenu naszej gminy występy artystyczne zaprezentowało KGW Jazowa oraz KGW Marzęcino, które reprezentować bdzie powiat nowodworski w konkursie wojewódzkim.

Czytaj więcej ›

KONFERENCJA NA TEMAT PRZEMOCY SEKSUALNEJ WOBEC DZIECI

data Czwartek, 26 lutego 2015

Po brzegi wypełniona została sala dwukolumnowa Żuławskiego Parku Historycznego w trakcie trwającej dziś konferencji na temat przemocy seksualnej wobec nieletnich. Organizatorem spotkania była Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim, Joanna Dudek.

Czytaj więcej ›

WIZYTACJA PRZYSTANI W OSŁONCE

data Czwartek, 26 lutego 2015

Pracownicy Polskiej Organizacji Turystycznej odbyli dziś wizytację na przystani w Osłonce. Spotkanie miało charakter kontrolny, jako że POT jest Instytucją Wdrażającą w projekcie Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej, w ramach którego przy blisko milionowym dofinansowaniu powstała przystań w Osłonce. W najbliższym czasie odbywać się będą wizytacje u wszystkich partnerów projektu.

Czytaj więcej ›

HARMONOGRAM ZEBRAŃ WIEJSKICH

data Czwartek, 26 lutego 2015

Informujemy, iż w dniach od 4 do 25 marca br. na terenie naszej gminy odbywać się będą zebrania wiejskie. W trakcie spotkań przeprowadzane będą wybory Sołtysów oraz członków Rad Sołeckich.

Czytaj więcej ›

PODZIĘKOWANIA PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

data Czwartek, 26 lutego 2015

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski podziękował za zorganizowanie w Nowym Dworze Gdańskim publicznego czytania "Trylogii" Henryka Sienkiewicza, które miało miejsce jesienią minionego roku oraz zaprosił do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji Narodowego Czytania. W tym roku czytać będziemy "Lalkę" Bolesława Prusa.

Czytaj więcej ›

PRZERWA TECHNICZNA W DZIAŁANIU SYSTEMU TELEINFORMATYCZNEGO W USC

data Czwartek, 26 lutego 2015

Z uwagi na wejście w życie w dniu 1 marca 2015 r. nowych przepisów z zakresu ewidencji ludności i dowodów osobistych, w dniach 26 – 27 lutego 2015 r. nastąpi przerwa techniczna w działaniu systemu teleinformatycznego obsługującego sprawy meldunkowe. W dniach tych nie będzie można dokonać zameldowań i wymeldowań z pobytu stałego i czasowego. Możliwe będzie jedynie pobranie zaświadczeń w sprawach meldunkowych. Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj więcej ›

STATYSTYCZNE VADEMECUM 2014

data środa, 25 lutego 2015

Zapraszamy do lektury statystycznego vademecum samorządowca 2014. Informacje zamieszczone na stronie Urzędu Statystycznego w Gdańsku po adresem: http://gdansk.stat.gov.pl/statystyczne-vademecum-samorzadowca/ posłużyć mogą do wielu ciekawych analiz.

Czytaj więcej ›

SPOTKANIE W SPRAWIE SYSTEMU TELEOPIEKI

data środa, 25 lutego 2015

Sala dwukolumnowa Żuławskiego Parku Historycznego zgromadziła wczoraj seniorów oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu naszej gminy zainteresowanych skorzystaniem z systemu teleopieki.

Czytaj więcej ›

IV SESJA RADY POWIATU

data środa, 25 lutego 2015

Odbyła się IV Sesja Rady Powiatu w Nowym Dworze Gdańskim. Szczegółowy program obrad, a także informacje odnośnie podjętych uchwał zamieszczone są na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim: http://www.nowydworgdanski.pl/index.php?wiecej=2388&wiecej_news=1

Czytaj więcej ›