Aktualności więcej ›

NOWY SPRZĘT INFORMATYCZNY W POWIATOWEJ KOMENDZIE POLICJI

data środa, 17 grudnia 2014

Gmina Nowy Dwór Gdański, poprzez Fundusz Wsparcia Policji, przekazała środki na rzecz Powiatowej Komendy Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Zgodnie z podpisanym porozumieniem, wsparcie przeznaczone zostało głównie na sprzęt informatyczny.

Czytaj więcej ›

O G Ł O S Z E N I E

data środa, 17 grudnia 2014

Informuję, że na dzień 29 grudnia 2014 roku zwołana została III Sesja Rady Miejskiej w Nowym Dworze Gdańskim. Obrady odbędą się o godzinie 10.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim przy ul. Wejhera 3.

Czytaj więcej ›

SPOTKANIE PRZY POMNIKU POLEGŁYCH CZOŁGISTÓW NA MOŚCIE NA RZECE LINAWA

data Wtorek, 16 grudnia 2014

33 lata minęły od tragicznego wydarzenia, kiedy to w trzy dni po wprowadzeniu stanu wojennego, czterech młodych żołnierzy czołgistów zginęło na moście na rzece Linawa. Załogi pojazdów I Warszawskiego Pułku Czołgów im. Bohaterów Westerplatte w Elblągu dostały rozkaz by przemieścić się w celu wzmocnienia szeregów wojskowych w Gdańsku. Z niewiadomych przyczyn jeden z pojazdów stoczył się z mostu do wody.

Czytaj więcej ›

Pomorski Stół Bożonarodzeniowy w Starym Polu

data Wtorek, 16 grudnia 2014

W dniu 10 grudnia 2014 r. w Starym Polu, Zastępca Burmistrza Tomasz Szczepański uczestniczył w wojewódzkich przeglądach: „Pomorski Stół Bożonarodzeniowy” oraz „Przegląd Grup Kolędniczych”. Uroczystość zorganizował Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Starym Polu w celu kontynuacji tradycji dziedzictwa kulturowego i kulinarnego naszego regionu.

Czytaj więcej ›

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

data Poniedziałek, 15 grudnia 2014

Dorocznym zwyczajem, mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego mieli okazję nabyć piękne ozdoby choinkowe oraz świąteczne stroiki. Stało się tak za sprawą Kiermaszu Świątecznego zorganizowanego przez uczniów, rodziców i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Wiercinach w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim.

Czytaj więcej ›

Fabryka Ozdób Choinkowych po raz kolejny w Nowym Dworze Gdańskim

data Poniedziałek, 15 grudnia 2014

13 grudnia 2014 roku sala dwukolumnowa Żuławskiego Parku Historycznego zamieniła się w Fabrykę Ozdób Choinkowych. W świetnych humorach, przy bożonarodzeniowej oprawie muzycznej, całe rodziny, mali i duzi, dziewczynki i chłopcy tworzyli świąteczne wariacje.

Czytaj więcej ›

Komunikat pogodowy

data Piątek, 12 grudnia 2014

W związku z zbliżającą się drugą falą orkanu Aleksandra, wieczorem porywy wiatru osiągnąć mogą nawet 90 km/h. Należy sprawdzić zamknięcie otworów okiennych i drzwiowych oraz zabezpieczyć je skutecznie przed otwarciem (np. okiennice, sztaby). Usunąć z balkonów, tarasów lekkie materiały, które mogą zostać porwane przez wiatr i stworzyć dodatkowe zagrożenie. Nie parkować pojazdów pod drzewami, bez potrzeby nie wychodzić z domu.

Czytaj więcej ›

Robotycy z naszej Pracowni Robotyki - Tomasz Wojnowski oraz Krystian Żwirek- są w drodze do Tokio, a już 14 grudnia wezmą udział w finale All Japan Sumo Tournament. Jest to jeden z największych turniejów robotyki w Japonii.

data Piątek, 12 grudnia 2014

Zaproszenia do udziału w finale to między innymi nagroda za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w zawodach Sumo Challenge w Łodzi, w których uczestniczyli 15 listopada tego roku. Sumo Challenge to zawody składające się z kilku dyscyplin: walka, ściganie, bieg, szukanie wyjścia z labiryntu oraz dowolne zastosowanie.

Czytaj więcej ›

Inicjatywy Obywatelskie dla Środowiska - wzmocnienie działań społeczności lokalnych na rzecz zrównoważonego rozwoju

data Czwartek, 11 grudnia 2014

Klub Nowodworski ogłasza nabór zgłoszeń na lokalne inicjatywy obywatelskie dla środowiska do zrealizowania w latach 2015-2017. Na podstawie minimum 20 wybranych inicjatyw zostanie sporządzony przez Klub Nowodworski zbiorczy wniosek do programu Edukacja Ekologiczna Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Czytaj więcej ›

Konferencja

data Czwartek, 11 grudnia 2014

Zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – wybrane formy wsparcia restrukturyzacji gospodarstw rolnych”, która odbędzie się 17 grudnia br. (środa) w Oddziale PODR w Starym Polu.

Czytaj więcej ›