Zapraszamy Państwa na uroczyste złożenie kwiatów w 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej, które odbędzie się 1 września 2016 roku o godzinie 9:00 pod pomnikiem „Poległych i Pomordowanych za Wolną Ojczyznę” przy ulicy Wejhera w Nowym Dworze Gdańskim. Mamy również zaszczyt zaprosić Państwa na uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Celników pracujących w Nowym Dworze Gdańskim w okresie funkcjonowania Wolnego Miasta Gdańsk, która odbędzie się 3 września 2016 roku w Nowym Dworze Gdańskim. Początek uroczystości o godz. 15.00 w Żuławskim Parku Historycznym, skąd po wykładzie udamy się na ul. Towarową, gdzie nastąpi odsłonięcie tablicy i złożenie kwiatów. więcej

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego zaprasza na Narodowe Czytanie lektury " Quo vadis " - Henryka Sienkiewicza, 3 września br. o godz 11.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański. więcej

Gmina Nowy Dwór Gdański wystawiła na sprzedaż kilka atrakcyjnych działek budowlanych. Działki znajdują się przy ul. Lawendowej ( 16 działek) i Osiedle nad Tugą ( 1 działka ) o powierzchni od 642 m2 do 998 m2. Ze wzgledu na pełne uzbrojenie terenu, działki  cieszą się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy powstająca w ich otoczeniu zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. więcej

CO ROBIĆ PODCZAS WAKACJI ? SPRAWDŹ WAKACJE W GMINIE NOWY DWÓR GDAŃSKI więcej

Aktualności więcej ›

PODPISANO LIST INTENCYJNY O WSPÓŁPRACY PARAFII GRECKOKATOLICKICH Z POLSKI I UKRAINY

data Poniedziałek, 29 sierpnia 2016

W niedzielę 28 sierpnia po zakończeniu Boskiej Liturgii odbyło się spotkanie o. Pawła Potocznego proboszcza parafii św. Mikołaja w Żelichowie/Cyganku, Rady Parafialnej i Ekonomicznej z o. Mikołajem Berdnykiem z greckokatolickiej parafii św. Włodzimierza w Sarnach w celu omówienia sposobów nawiązania ściślejszej współpracy między parafiami.

Czytaj więcej ›

GMINA PRZYGOTOWAŁA PLAN LEKCJI WRAZ Z HARMONOGRAMEM ODBIORU ODPADÓW

data Piątek, 26 sierpnia 2016

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami ! Z tej okazji gmina przygotowała plan lekcji wraz z harmonogramem odbioru odpadów. Przydatna rzecz nie tylko dla uczniów, ale także i dla rodziców.

Czytaj więcej ›

PODPISANIE UMOWY NA OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA INWESTYCJI REALIZOWANYCH W PROJEKCIE " POMORSKIE SZLAKI KAJAKOWE - KAJAKIEM PRZEZ ŻUŁAWY "

data Czwartek, 25 sierpnia 2016

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski podpisał umowę z Michał Kąkol ECE – KONSTRUKCJE INŻYNIERSKIE ul. prof. R. Cebertowicza 8/7, 80-809 Gdańsk na Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej oraz sprawowanie funkcji nadzoru autorskiego dla inwestycji realizowanych w projekcie „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Kajakiem przez Żuławy"

Czytaj więcej ›

OBÓZ WOLONTARIACKI KLUBU NOWODWORSKIEGO - REPORTAŻ

data Czwartek, 25 sierpnia 2016

Wolontariusze Klubu Nowodworskiego w ramach wakacji wybrali się na tzw. obóz wolontariacki do Małego Holendra - domu podcieniowego w Cyganku/Żelichowie w dniach 18-24 sierpnia.

Czytaj więcej ›

SPÓŁKA SZOP Sp. z o.o. ZAKUPIŁA NOWY POJAZD CIŚNIENIOWO - ASENIZACYJNY

data Wtorek, 23 sierpnia 2016

Spółka Szop Sp. z o.o. zakupiła nowy pojazd ciśnieniowo - asenizacyjny, który pozwoli na sprawniejszy proces wywozu nieczystości ciekłych z terenu Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański zarówno z domostw, jak i z wpustów ulicznych. Udziałowcem spółki jest Gmina Nowy Dwór Gdański.

Czytaj więcej ›

JULIUS HINZ I HEINRICH KORELLA W NOWYM DWORZE GDAŃSKIM

data Poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Urząd Miejski odwiedzili byli nowodworzanie Panowie  Julius Hinz i Heinrich Korella. Był czas na wspólne rozmowy o wzajemnej współpracy polsko-niemieckiej. Przypomnijmy. Pan Julius  Hinz jest przedwojennym mieszkańcem Nowego Dworu Gdańskiego. Zaangażowany w działania na rzecz pojednania, współpracy polsko- niemieckiej i partnerstwa. Od wielu lat wspiera nowodworskie placówki służby zdrowia, opieki społecznej oraz oświaty. Organizował i współfinansował praktyki młodzieży z Nowego Dworu Gdańskiego w Niemczech. Natomiast Heinrich Korella jako dziecko mieszkał na dzisiejszej ulicy Wejhera. W 2011 roku przekazał, po 66 latach, Muzeum Żuławskiemu klucze do domu, w którym mieszkał. Pan Heinrich przeżył katastrofę zatopienia statku MS Wilhelm Gustloff 30 stycznia 1945 roku.

Czytaj więcej ›

ŚWIETLICA WIEJSKA W WIERCINACH OTWARTA

data Poniedziałek, 22 sierpnia 2016

W miniony weekend w Wiercinach zostały oddane do użytku wyremontowane pomieszczenia w Szkole Podstawowej, które posłużą mieszkańcom sołectwa Wierciny, jako świetlica wiejska. Poświęcenia obiektu dokonał ks. Adam Sokólski, proboszcz parafii p.w. Narodzenia NMP w Wiercinach.

Czytaj więcej ›

UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM NA ULICACH DĄBROWSKIEGO I DWORCOWEJ

data Czwartek, 18 sierpnia 2016

W związku z inwestycją związaną z przebudową ul. Dąbrowskiego i ul. Dworcowej, odcinek drogi od wjazdu na Dąbrowskiego z Dworcowej w stronę ul.Krótkiej jest wyłączony z ruchu ulicznego.

Czytaj więcej ›

JUBILEUSZ URODZIN PANI HENRYKI BORKOWSKIEJ

data środa, 17 sierpnia 2016

Z okazji 90. urodzin Pani Henryki Borkowskiej, Zastępca Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego Tomasz Szczepański złożył Jubilatce gratulacje oraz życzenia kolejnych lat w zdrowiu, spokoju, radości oraz wielu radosnych chwil spędzonych w gronie najbliższych. Pani Henryko, 200 lat !!!

Czytaj więcej ›

KSIĄDZ MARIUSZ PIETRZYKOWSKI OBJĄŁ KANONICZNIE URZĄD PROBOSZCZA

data Wtorek, 16 sierpnia 2016

Podczas uroczystej Mszy Świętej ks.kan. dr Mariusz Pietrzykowski objął kanonicznie urząd proboszcza parafii p.w. Niepokalanego Serca Maryi w Nowym Dworze Gdańskim. W ubiegłych latach ks. Pietrzykowski sprawował urząd proboszcza w  Kępkach ( 2008-2013) oraz Prabutach (2013-2016).  Gratulujemy powierzonego urzędu i życzymy powodzenia w wykonywanej misji kapłańskiej.

Czytaj więcej ›