Aktualności więcej ›

Regionalny Konkurs Grantowy 2014

data środa, 24 września 2014

W związku z prowadzonymi działaniami informacyjno-promocyjnymi dotyczącymi udziału w Konkursie Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski wraz z Instytutem Zachodnim serdecznie zapraszają na spotkanie dla wszystkich zainteresowanych składaniem wniosków.

Czytaj więcej ›

Dyplom dla Gminy Nowy Dwór Gdański w Starym Polu

data Piątek, 19 września 2014

Gmina Nowy Dwór Gdański otrzymała dyplom za udział w Wojewódzkim Konkursie na Wieniec Dożynkowy podczas Samorządowo-Diecezjalnych Dożynek Województwa Pomorskiego, które odbyły się 14 września 2014 roku w Starym Polu. Gminę reprezentował wieniec wykonany przez Sołectwo Gozdawa.  

Czytaj więcej ›

W rocznicę 17 września

data Czwartek, 18 września 2014

17 września, w 75  rocznicę napaści ZSRR na Polskę delegacja samorządu miejskiego złożyła pamiątkową wiązankę przy obelisku poświęconemu Pionierom Odbudowy Żuław w Nowym Dworze Gdańskim.  

Czytaj więcej ›

Mycie i dezynfekcja pojemników

data środa, 17 września 2014

Przypominamy mieszkańcom o rozpoczętej akcji mycia i dezynfekcji pojemników do gromadzenia odpadów komunalnych. Usługa realizowana jest przez Veolia Usługi dla Środowiska, z którą Gmina ma podpisaną umowę na odbiór i transport odpadów. Prosimy o udostępnienie i wystawienie pojemników celem ułatwienia wykonania usługi.

Czytaj więcej ›

Uczymy ekologii przez zabawę

data środa, 17 września 2014

Bohaterowie wraz z publicznością dowiedzą się, iż człowiek produkuje coraz więcej śmieci, które nie mieszczą się już na składowiskach zagrażając środowisku naturalnemu.

Czytaj więcej ›

Dożynki 2014 za nami

data środa, 17 września 2014

13 września br. odbyły się Dożynki Gminno-Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim. Była to swoista okazja do podziękowaniaza tegoroczne zbioryoraz trud włożony przez rolników podczas żniw.

Czytaj więcej ›

Ratujmy naszą rzekę

data Poniedziałek, 15 września 2014

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji sprzątania rzeki Tugi w sobotę 20 września 2014 r. Zbiórka uczestników o godzinie 9:00 przed Żuławskim Parku Historycznym. Uczestnikom zapewniamy rękawice jednorazowe, oraz worki na zabrane śmieci.

Czytaj więcej ›

Konferencja dyrektorów placówek oświatowych

data Poniedziałek, 15 września 2014

W związku z organizacją nowego roku szkolnego 2014/2015 11 września br. odbyła się konferencja dyrektorów szkół i placówek województwa pomorskiego podlegających nadzorowi Pomorskiemu Kuratorowi Oświaty. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski oraz dyrektorzy gminnych placówek światowych.

Czytaj więcej ›

KORZYSTAMY ZE ŚRODKÓW ZEWNĘTRZNYCH - NASZE WSIE PIĘKNIEJĄ

data Piątek, 12 września 2014

Pięć miejscowości z terenu naszej Gminy zyskało miejsca rekreacji oraz integracji mieszkańców, a to za sprawą ukończonej właśnie inwestycji w ramach projektu „ Wzrost konkurencyjności i utrzymanie atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa poprzez rewitalizację pięciu obszarów wiejskich gminy Nowy Dwór Gdański”

Czytaj więcej ›

ULICA SIENKIEWICZA ZYSKA NOWĄ NAWIERZCHNIĘ.

data Piątek, 12 września 2014

Z dniem 12.09 br rozpoczęto kolejną gminną inwestycje tj remont nawierzchni ul. Sienkiewicza w Nowym Dworze Gdańskim. W tym czasie ruch samochodowy na przedmiotowej drodze gminnej będzie utrudniony.

Czytaj więcej ›