Zapraszamy w imieniu organizatorów na Koncert Charytatywny dla Oli w Nowym Dworze Gdańskim. Wśród występujących w ważnej sprawie znajdą się: Plateau, Anna Federowicz i Tomasz Stroynowski. Ola jest po kolejnej operacji. Udało się usunąć guza ale wciąż potrzebne jest leczenie. Koncert odbędzie się 5 czerwca o godz. 18:00 w Żuławskim Ośrodku Kultury, ul. Sikorskiego 21, Nowy Dwór Gdański. Bilety-cegiełki w cenie 40 zł do nabycia w sekretariacie ŻOK-u. Informacje oraz rezerwacje pod numerem 55 247 22 30.   www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/grot_aleksandra.html http://www.zok-ndg.pl/index.php/pl/435-plateau-stroynowski-federowicz-charytatywnie-zasluchaj-sie-i-pomagaj   Zespół PLATEAU istnieje od 2000 roku. Mają na koncie pięć oficjalnie wydanych płyt. Grają rockową poezję, a ich znakiem rozpoznawczym są doskonale przyjmowane przez publiczność i często wyprzedane do ostatniego miejsca koncerty, których zespół w całej karierze zagrał już ponad 600! Zasłynęli nie tylko jako oryginalni interpretatorzy piosenek Marka Grechuty (które ukazały się na ich czwartym albumie pt. „Projekt Grechuta”), ale również jako twórcy przebojów „Niebezpiecznie piękny świt”, „Nic nie pachnie jak ty” i „Najbardziej”. Są również laureatami Festiwalu Top Trendy w Sopocie, w 2011 roku byli nominowani do prestiżowej nagrody „Róże Gali”.   Zespół Federowicz Stroynowski Duo, zajmujący się polską piosenką, istnieje od 2011 roku. Duet tworzony przez wokalistkę Annę Federowicz (sopran) i pianistę klasycznego Tomasza Stroynowskiego charakteryzuje oryginalne brzmienie nawiązujące do klasyki pieśniarskiej.   Koncert organizuje Fundacja „Kreatywna Edukacja”, partnerami są Żuławski Ośrodek Kultury i Agencja Artystyczna Paradoks.   Michał Szulim z Plateau zaprasza na koncert: https://www.facebook.com/mariusz.staniucha.5/videos/1758972021028370/ więcej

Przedstawiamy Państwu repertuar Kina Żuławy na maj br.  więcej

X edycja Pomorskiego Święta Produktu Tradycyjnego, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski, odbędzie się 12 czerwca 2016 r. W Gdańsku-Oliwie, na terenach przylegających do oliwskiej katedry, na koneserów smaków czekać będą stoiska z tradycyjnie produkowaną żywnością wysokiej jakości. więcej

Aktualności więcej ›

ZAKOŃCZENIE PRACY ZAWODOWEJ PANI GABRIELI DYWIZJUSZ

data środa, 25 maja 2016

Podziękowania, chwile wzruszenia i rodzinna atmosfera towarzyszły pożegnaniu Pani Gabrieli Dywizjusz, która po 20 latach pracy na stanowisku Kierownika Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej kończy pracę zawodową i przechodzi na emeryturę.

Czytaj więcej ›

ZŁOTE GODY PAŃSTWA JANINY I TADEUSZA BARTOSIAK

data środa, 25 maja 2016

Państwo Janina  i Tadeusz  Bartosiak świętowali Złote Gody. Przeżyte razem 50 lat małżeństwa to wyjątkowa  okazja, nie zabrakło więc wielu życzeń i wzruszeń. Zastępca Burmistrza Tomasz Szczepański oraz   Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Rachwał życzyli Jubilatom  kolejnych lat  spędzonych razem w zdrowiu i pomyślności.

Czytaj więcej ›

LEKCJA Z POMYSŁEM W NOWODWORSKIM GIMNAZJUM

data środa, 25 maja 2016

Jak opisać wiosnę językiem matematyki? To proste! Przekonali się o tym uczniowie klasy  IV Szkoły Podstawowej nr 2, którzy wraz z gimnazjalistami uczestniczyli w warsztatach matematycznych w Gimnazjum nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim.

Czytaj więcej ›

XVII SESJA RADY POWIATU NOWODWORSKIEGO

data środa, 25 maja 2016

Po raz XVII obradowali Radni Rady Powiatu w Nowym Dworze Gdańskim. Podczas sesji Komendanci  Powiatowej Straży Pożarnej i Powiatowej Policji przedstawili roczny bilans działalności jednostek oraz stan bezpieczeństwa w powiecie nowodworskim.

Czytaj więcej ›

PODPISANO UMOWĘ NA BUDOWĘ SIECI KANALIZACJI SANITARNEJ I GRAWITACYJNEJ W RÓŻEWIE

data środa, 25 maja 2016

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Mchalski zawarł umowę z firmą ENERGOEKO Sp. z o.o. Tczew, której przedmiotem jest " Budowa ciśnieniowej sieci kanalizacji sanitarnej wraz z siecią kanalizacji grawitacyjnej z przyłączami w miejscowości Różewo".

Czytaj więcej ›

ODWIEDZIŁA NAS DELEGACJA Z UKRAINY

data Wtorek, 24 maja 2016

Nasi przyjaciele z miasta partnerskiego Sarny na Ukrainie odwiedzili Gminę Nowy Dwór Gdański. Delegacja ukraińska na czele z zastępcą Mera Wiktorem Homiczem spotkała się w Urzędzie Miejskim  m.in. z Burmistrzem Nowego Dworu Gdańskiego Jackiem Michalskim.

Czytaj więcej ›

PLANOWANE SĄ CZĘŚCIOWE WYŁĄCZENIA ODCINKÓW ULIC DWORCOWA I DĄBROWSKIEGO

data Wtorek, 24 maja 2016

W związku z rozpoczętą budową ul. Dworcowej i ul.Dąbrowskiego w Nowym Dworze Gdańskim,  planowane będą częściowe wyłączenia odcinków ulic z ruchu drogowego. W wyłączonych częściach, zakaz ruchu nie będzie obowiązywał mieszkańców danego odcinka.

Czytaj więcej ›

KOMUNIKAT ZARZĄDU DRÓG POWIATOWYCH

data Wtorek, 24 maja 2016

KOMUNIKAT ZARZĄDU DRÓG POWIATOWYCH W NOWYM DWORZE GDAŃSKIM W ZWIĄZKU Z PRZEBUDOWĄ DROGI POWIATOWEJ

Czytaj więcej ›

LGD I LGR OTRZYMAJĄ ŚRODKI FINANSOWE NA REALIZACJĘ LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU

data Poniedziałek, 23 maja 2016

W Sali Dębowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, odbyło się podpisanie umów ramowych przez Prezesów  Żuławskiej Lokalnej Grupy Działania oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka – Rybacka Brać Mierzei, które otrzymały środki finansowe w ramach Konkursu wyboru strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czytaj więcej ›

PRZYJĘTO ZMIANY DOT. PONOWNEGO UBIEGANIA SIĘ O DOFINANSOWANIE NA RENOWACJĘ ZABYTKÓW

data Poniedziałek, 23 maja 2016

Podczas XIX Sesji Rady Miejskiej w Nowym Dworze Gdańskim, Radni przyjęli Uchwałę nr 177 - zmieniającą w sprawie udzielenia dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Czytaj więcej ›